Apap Przeziębienie Junior

saszetki300 mg+20 mg+5 mg

Apap przeziębienie Junior to saszetki do sporządzania roztworu doustnego o smaku truskawkowym. Lek stosowany jest w celu zwalczania objawów przeziębienia i grypy u dzieci powyżej 6. roku życia. Apap przeziębienie Junior posiada trzy składniki: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, oraz witaminę C. Tak dobrane składniki pozwalają zwalczyć ból gorączkę i katar, oraz udrożnić zatkany nos.

Spis treści

  Opis leku

  Apap Przeziębienie Junior – co to?

  Apap przeziębienie Junior to saszetki do sporządzania roztworu doustnego o smaku truskawkowym. Lek stosowany jest w celu zwalczania objawów przeziębienia i grypy u dzieci powyżej 6. roku życia. Apap przeziębienie Junior posiada trzy składniki: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, oraz witaminę C. Tak dobrane składniki pozwalają zwalczyć ból gorączkę i katar, oraz udrożnić zatkany nos.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Apap Przeziębienie Junior?

  Lek można stosować u dzieci w wieku od 6 do 12 lat, przy czym jednorazowa dawka nie może przekroczyć 1 saszetki, a maksymalna ilość saszetek w ciągu doby to 4. Dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat jednorazowa dawka to 1 lub 2 saszetki, nie częściej niż co 4-6 godzin, a maksymalna ilość saszetek w ciągu doby to 6. W przypadku braku poprawy po 3 dniach stosowania lub pojawienia się niepokojących objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Apap Przeziębienie Junior?

  Lek Apap Przeziębienie Junior powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek należy trzymać poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Po upływie terminu ważności leku nie należy go stosować.

  Forma podania

  Lek Apap Przeziębienie Junior jest dostępny w postaci saszetek. Każda saszetka zawiera 300 mg paracetamolu, 20 mg witaminy C i 5 mg chlorowodorku fenylefryny. Lek podaje się doustnie, poprzez rozpuszczenie zawartości saszetki w wodzie.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Apap Przeziębienie Junior?

  Lek może w skrajnych przypadkach powodować różne problemy. Na przykład, bardzo rzadko mogą się pojawić trudności z oddychaniem, zwłaszcza jeśli miało to miejsce przy zażywaniu podobnych leków. Możesz zauważyć problemy ze skórą, takie jak wysypka, swędzenie, pękające pęcherze czy czerwone plamy. Możliwe są również problemy z oddawaniem moczu oraz zahamowanie krzepnięcia krwi. Jeśli zauważysz nagły wzrost tętna, natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Bardzo rzadko może pojawić się żółtaczka, niewydolność wątroby czy nadmierne zmniejszenie stężenia cukru we krwi. Na końcu, ale nie mniej ważne, wystąpienie depresji, splątania, drżenia, biegunek, bóli brzucha, zwiększenia enzymów wątrobowych czy złego samopoczucia przeważnie zdarza się rzadko.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Apap Przeziębienie Junior?

  Leku APAP Przeziębienie Junior nie powinni zażywać ludzie, którzy mają alergię na jakikolwiek składnik tego leku. Nie jest on również zalecany dla osób z niestabilną chorobą wieńcową, zaburzeniami rytmu serca, wysokim ciśnieniem tętniczym czy wrodzonym niedoborem enzymów dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej. Osoby z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, wirusowym zapaleniem wątroby, chorobą alkoholową, jaskrą z wąskim kątem przesączania, anatomicznie wąskim kątem przesączania również powinny unikać tego leku.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Apap Przeziębienie Junior?

  Jeśli zażyjesz dawkę leku większą niż zalecana, natychmiast udaj się do lekarza, nawet jeśli nie masz żadnych objawów. Przedawkowanie paracetamolu może powodować nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność i osłabienie. Objawy te mogą ustąpić samoistnie, ale uszkodzenie wątroby wciąż może się rozwijać, objawiając się bólem brzucha, nawrotem nudności i żółtaczką. W przypadku przedawkowania warto wypić 60-100 g węgla aktywnego rozpuszczonego w wodzie. Przedawkowanie fenylefryny może powodować problemy z układem krążenia, takie jak przyspieszone bicie serca, podwyższone ciśnienie tętnicze, a także zapaść naczyniową i zahamowanie oddychania.

  Wygląd

  Lek, który masz zażywać, jest w formie proszku. Jest on biały, lub prawie biały – może mieć niewielką odcień innego koloru, ale zasadniczo powinien być bardzo bliski bieli. Co więcej, jeśli go powąchasz, powinien pachnieć niczym truskawki.


  Ulotka

  Ulotka leku Apap Przeziębienie Junior dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Apap Przeziębienie Junior to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Apap Przeziębienie Junior zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Apap Przeziębienie Junior jest USP Zdrowie.

  Kategorie

  Postać

  Proszek do sporządzania roztworu doustnego w saszetce

  Moc

  300 mg + 20 mg + 5 mg

  Tablica pytań o Apap Przeziębienie Junior

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Apap Przeziębienie Junior to: Coldrex Junior C, Febrisan, Fervex Junior.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , .