Apap Noc

tabletki powlekane500 mg+25 mg

Apap Noc jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym zawierającym 500 mg paracetamolu. Dodatkowo w preparacie zawarta jest difenhydramina która działa uspokajająco i ułatwia zasypianie. Stosowany jest w leczeniu nerwobólu bólu głowy bólu menstruacyjnym i bólach kostno-stawowych. Zapobiega nocnym wybudzeniem wynikającym z odczuwanego bólu.

Spis treści

  Opis leku

  Apap Noc – co to?

  Apap Noc jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym zawierającym 500 mg paracetamolu. Dodatkowo w preparacie zawarta jest difenhydramina która działa uspokajająco i ułatwia zasypianie. Stosowany jest w leczeniu nerwobólu bólu głowy bólu menstruacyjnym i bólach kostno-stawowych. Zapobiega nocnym wybudzeniem wynikającym z odczuwanego bólu.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Apap Noc?

  Dorośli i młodzież w wieku od 16 lat powinni przyjmować 1 lub 2 tabletki na 30 minut przed snem, jednak nie należy przekraczać dawki 2 tabletek. Dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat powinni przyjmować 1 tabletkę na 30 minut przed snem. Ważne jest, aby nie przekraczać zalecanej dawki. Leku nie należy stosować dłużej niż przez 7 dni bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Apap Noc?

  Lek Apap Noc powinno się przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lekarze zalecają, aby trzymać go w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt domowych.

  Forma podania

  Lek Apap Noc to tabletki powlekane, które zawierają 500 mg paracetamolu i 25 mg diphenhydraminy. Lek ten należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Apap Noc?

  Lek APAP Noc jak wszystkie leki może wywołać działania niepożądane, które jednak nie muszą u każdego wystąpić. Częste skutki uboczne to senność, zaburzenia uwagi, zawroty głowy oraz suchość w jamie ustnej, gardle i nosie. Rzadsze skutki obejmują reakcje alergiczne takie jak pokrzywka, rumień, obrzęki, wysypka, dezorientację, niepokój, niewyraźne widzenie, szybkie bicie serca, różne problemy z żołądkiem i jelitami, swędzenie, pocenie się, trudności z oddawaniem moczu. Bardzo rzadko mogą wystąpić poważniejsze skutki takie jak różne problemy z krwią, obrzęk krtani, reakcje alergiczne na działania serca, problemy z trzustką, uszkodzenie wątroby oraz problemy ze skórą.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Apap Noc?

  Lek APAP Noc nie powinien być stosowany, jeśli masz uczulenie na którykolwiek ze składników leku, lub jeśli cierpisz na ciężką niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskrę, rozrost gruczołu krokowego, porfirię, lub astmę oskrzelową w fazie zaostrzenia. Nie używaj tego leku, jeśli jesteś leczony inhibitorami MAO stosowanymi w depresji ani przez 2 tygodnie po zakończeniu takiego leczenia. Lek nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12 lat i kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Apap Noc?

  W przypadku przedawkowania leku, osoba może doświadczyć nasilonych nudności, wymiotów, nadmiernego pocenia, senności i ogólnego osłabienia. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, ale może pojawić się uszkodzenie wątroby objawiające się bólami brzucha, powrotem nudności i żółtaczką. Z powodu ryzyka trwałego uszkodzenia wątroby, w przypadku przedawkowania należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

  Wygląd

  Lek APAP Noc to podłużne tabletki niebieskiej barwy z napisem „APAP N” na jednej stronie. Znajdziesz je zapakowane w blistry lub butelkę, a następnie umieszczone w pudełku tekturowym razem z ulotką.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Apap Noc to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Apap Noc zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Apap Noc jest USP Zdrowie.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  500 mg + 25 mg

  Tablica pytań o Apap Noc

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Apap Noc to: Apap, Paracetamol Aurovitas, Paracetamol Biofarm.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , .