Apap migrena

tabletki powlekane250 mg+250 mg+65 mg

Apap migrena to połączenie trzech składników: paracetamolu, kwasu acetylosalicylowego i kofeiny które ma zapewnić silne działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Lek polecany jest osobom dorosłym cierpiącym na ból głowy oraz napady migreny z aurą lub bez aury. Apap migrena jest przeznaczony dla osób, które ukończyły 18 lat.

Spis treści

    Opis leku

    Apap migrena – co to?

    Apap migrena to połączenie trzech składników: paracetamolu, kwasu acetylosalicylowego i kofeiny które ma zapewnić silne działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Lek polecany jest osobom dorosłym cierpiącym na ból głowy oraz napady migreny z aurą lub bez aury. Apap migrena jest przeznaczony dla osób, które ukończyły 18 lat.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Apap migrena?

    Zalecane dawkowanie w celu złagodzenia bólu głowy to 1 tabletka, którą należy popić pełną szklanką wody. Kolejną tabletkę można przyjąć po upływie 4-6 godzin od zażycia pierwszej, jeśli jest to konieczne. W przypadku silniejszego bólu głowy, można przyjąć jednorazowo 2 tabletki, a kolejne 2 tabletki można przyjąć po upływie 4-6 godzin od zażycia dwóch pierwszych. Należy pamiętać, że lek APAP migrena nie powinien być stosowany w leczeniu bólu głowy przez dłużej niż 4 dni bez konsultacji z lekarzem.

    Aby złagodzić objawy migreny lub aury migrenowej, należy przyjąć 2 tabletki leku, popijając je szklanką wody. W razie potrzeby, można przyjąć kolejne 2 tabletki, zachowując 4-6 godzinny odstęp między dawkami. Należy jednak pamiętać, że lek APAP migrena nie powinien być stosowany dłużej niż przez 3 dni w leczeniu migreny bez konsultacji z lekarzem.

    W leczeniu zarówno bólu głowy, jak i migreny nie należy przekraczać dawki 6 tabletek w ciągu doby, co odpowiada dawce 1500 mg kwasu acetylosalicylowego, 1500 mg paracetamolu i 390 mg kofeiny. Ponadto, lek APAP migrena nie jest zalecany dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Apap migrena?

    Lek Apap migrena powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek należy trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt. Po upływie terminu ważności leku nie należy go stosować.

    Forma podania

    Lek Apap migrena to tabletki powlekane, które zawierają trzy składniki: 250 mg paracetamolu, 250 mg kofeiny i 65 mg acetyloizowalerianianu. Lek ten należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Apap migrena?

    Lek APAP migrena może powodować skutki uboczne. Należy natychmiast przestać go stosować i zgłosić to lekarzowi, jeśli wystąpią reakcje alergiczne, takie jak opuchnięcie twarzy, trudności z połykaniem, problemy z oddychaniem, wysypka, swędzenie, omdlenia. Inne możliwe objawy to zaczerwienienie skóry, pęcherze, krwawienie z żołądka lub jelit, żółtaczka, zawroty głowy, nieregularne bicie serca, siniaki, krwotoki, obrzęki, dzwonienie w uszach, zmiany zachowania, mdłości, wymioty. Ważne jest, aby poinformować lekarza o wszelkich niepokojących objawach.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Apap migrena?

    Leku APAP migrena nie powinny przyjmować osoby uczulone na kwas acetylosalicylowy, paracetamol, kofeinę lub inne składniki tego leku. Jeśli w przeszłości wystąpiły reakcje alergiczne na leki przeciwbólowe, przeciwzapalne lub przeciwgorączkowe, takie jak kwas acetylosalicylowy, salicylany lub niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak diklofenak czy ibuprofen, również należy unikać stosowania APAP migrena. Objawy alergiczne to astma, trudności z oddychaniem, wysypka, obrzęk twarzy oraz katar. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem. Nie należy stosować tego leku przy owrzodzeniu żołądka, jelit, krwawieniu lub perforacji żołądkowo-jelitowych, chorobach krwi, ciężkich schorzeniach serca, wątroby lub nerek, a także podczas przyjmowania większych dawek metotreksatu oraz w trzecim trymestrze ciąży.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Apap migrena?

    Lek APAP migrena zawiera kwas acetylosalicylowy i paracetamol. Ważne jest, aby nie przekraczać zalecanej dawki i nie łączyć go z innymi lekami na ból, zapalenie lub gorączkę. Przy połknięciu za dużej ilości leku, koniecznie skontaktuj się z lekarzem, farmaceutą lub idź do najbliższego szpitala, zgłoś się do ośrodka leczenia zatruć. Nie czekaj na objawy, mogą na początku być niewidoczne, a ryzyko nieodwracalnych uszkodzeń wątroby jest duże. Objawy przedawkowania mogą obejmować: zawroty głowy, szum w uszach, nadmierne pocenie, hiperwentylację, gorączkę, nudności, wymioty, splątanie, zapaść krążeniową lub niewydolność oddechową, brak apetytu, bladość, ospałość, ból brzucha, niepokój, nerwowość, bezsenność, drżenie mięśni, hiperglikemię, przyspieszenie rytmu serca.

    Wygląd

    Lek Apap Junior to białe, podłużne tabletki pokryte otoczką. Na jednej stronie tabletka ma wygrawerowane słowo „APAP M”. Tabletki znajdują się w blisterze z powłoką folii, a każdy blister zawiera 10 tabletek. Blister z tabletkami umieszczany jest w tekturowym pudełku.


    Ulotka

    Ulotka leku Apap migrena dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Apap migrena to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Apap migrena zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Apap migrena jest USP Zdrowie.

    Kategorie

    Postać

    Tabletki powlekane

    Moc

    250 mg + 250 mg + 65 mg

    Tablica pytań o Apap migrena

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Apap migrena to: Apap Extra, Etopiryna Extra, Excedrin MigraStop.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , .