Apap Intense

tabletki powlekane200 mg+500 mg

Apap Intense to połączenie dwóch substancji czynnych ibuprofenu i paracetamolu. Dzięki połączeniu dwóch składników Apap Intense ma silniejsze działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne niż ibuprofen i paracetamol stosowane osobno. Lek ten stosowany w leczeniu intensywnego bólu, takiego jak ból krzyża, ból reumatyczny, ból wywołany zapaleniem stawów, ból mięśni oraz ból migrenowy.

Spis treści

    Opis leku

    Apap Intense – co to?

    Apap Intense to połączenie dwóch substancji czynnych ibuprofenu i paracetamolu. Dzięki połączeniu dwóch składników Apap Intense ma silniejsze działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne niż ibuprofen i paracetamol stosowane osobno. Lek ten stosowany w leczeniu intensywnego bólu, takiego jak ból krzyża, ból reumatyczny, ból wywołany zapaleniem stawów, ból mięśni oraz ból migrenowy.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Apap Intense?

    Dla dorosłych zaleca się przyjmowanie 1 tabletki, popijając ją wodą podczas posiłku, nie częściej niż 3 razy na dobę. Należy zachować co najmniej 6 godzin przerwy między dawkami. Jeśli objawy nie ustępują po jednej tabletce, można przyjąć maksymalnie dwie tabletki, ale nie częściej niż trzy razy na dobę. Nie wolno przekraczać 6 tabletek w ciągu 24 godzin, co odpowiada 1200 mg ibuprofenu i 3000 mg paracetamolu na dobę. Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Apap Intense?

    Lek Apap Intense powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek należy trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.  Po upływie terminu ważności leku nie należy go stosować.

    Forma podania

    Lek Apap Intense to tabletki powlekane, które zawierają 200 mg paracetamolu i 500 mg ibuprofenu. Lek ten należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Apap Intense?

    Lek może powodować różne działania niepożądane. Jeśli wystąpią zgaga, niestrawność, objawy krwawienia z przewodu pokarmowego, zapalenia opon mózgowych, ciężkie reakcje alergiczne lub zespół DRESS, przerwij stosowanie leku i skontaktuj się z lekarzem. Inne możliwe działania niepożądane to bóle brzucha, nudności, biegunka, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, ból głowy, zawroty głowy, gazy, zaparcia, wysypka, obrzęk twarzy, zmniejszenie liczby krwinek, zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, dezorientacja, depresja, omamy, zmęczenie, ciężkie reakcje skórne, wysokie ciśnienie krwi, zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia nerek, niewydolność serca czy uczulenie na światło. Gdy te objawy wystąpią, zasięgnij pomocy medycznej.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Apap Intense?

    Nie powinieneś stosować leku APAP Intense jeżeli bierzesz inne leki, które zawierają paracetamol, lub leki przeciwbólowe jak ibuprofen i aspirynę w dużych dawkach. Osoby uczulone na paracetamol, ibuprofen lub jakikolwiek inny składnik tego leku również nie powinny go stosować. Jeśli masz owrzodzenia lub krwawisz z żołądka lub jelita cienkiego, lub masz problemy z krzepnięciem krwi, powinieneś unikać tego leku. Ostatnią grupą osób, które powinny go unikać, są osoby z niewydolnością serca, wątroby lub nerek, oraz kobiety w ostatnich trzech miesiącach ciąży.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Apap Intense?

    W sytuacji, gdy ktoś przyjmuje większą dawkę APAP Intense niż zalecana lub gdy dziecko przypadkowo zażyje lek, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub zgłoszenie do najbliższego szpitala. Specjaliści doradzą w sprawie ryzyka oraz ewentualnych dalszych kroków. Objawy przedawkowania może pokazać, to nudności, ból brzucha, wymioty z domieszką krwi, ból głowy, dzwonienie w uszach, dezorientacja i oczopląs. Przy dużych dawkach mogą wystąpić senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki, zwłaszcza u dzieci, osłabienie, zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna lub trudności z oddychaniem.

    Wygląd

    Lek o nazwie APAP Intense, 200 mg + 500 mg, jest dostępny jako tabletki powlekane. Są one białe lub prawie białe, mają owalny kształt i wymiary 19,7 mm na 9,2 mm. Te tabletki są umieszczone w blistrach.


    Ulotka

    Ulotka leku Apap Intense dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Apap Intense to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Apap Intense zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Apap Intense jest USP Zdrowie.

    Kategorie

    Postać

    Tabletki powlekane

    Moc

    200 mg + 500 mg

    Tablica pytań o Apap Intense

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Apap Intense to: Metafen, Nurofen Ultima.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , , , , .