oznaczenie polski lek
Zdjęcie Apap Extra, tabletki powlekane, 500 mg+65 mg

Apap Extra

tabletki powlekane500 mg+65 mg

Apap Extra jest lekiem przeciwbólowym, który poza paracetamolem zawiera również kofeinę. Kofeina wzmacnia przeciwbólowe działanie paracetamolu. Stosowany jest w leczeniu nerwobólu, bólu głowy, bólu menstruacyjnym i bólach kostno-stawowych. Podczas przeziębienia może być stosowany w celu obniżenia gorączki.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Apap Extra?

  Zalecane dawkowanie dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia to 1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę). Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Apap Extra?

  Lek Apap Extra powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek należy trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt. Po upływie terminu ważności leku nie należy go stosować.

  Forma podania

  Lek Apap Extra to tabletki powlekane, które zawierają 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny. Lek ten należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Apap Extra?

  Lek może wywołać różne działania niepożądane. Rzadko mogą wystąpić skórne reakcje uczuleniowe takie jak pokrzywka, wysypka. Bardzo rzadko mogą pojawić się ciężkie reakcje skórne, wysypka z krostami, nadżerki, pęcherze, złuszczanie naskórka, osłabienie, gorączka i bóle stawów. Rzadko mogą pojawić się nudności, wymioty, bóle brzucha. Bardzo rzadko mogą wystąpić małopłytkowość, agranulocytoza, zawroty głowy, martwica brodawek nerkowych, kolka nerkowa. Nieznana jest częstość występowania takich objawów jak niemiarowość rytmu serca, bezsenność, zaburzenia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty głowy.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Apap Extra?

  Leku APAP Extra nie powinny przyjmować osoby, które mają uczulenie na substancje czynne lub inne składniki leku. Ten lek nie jest odpowiedni dla pacjentów z określonymi schorzeniami, takimi jak niedokrwistość hemolityczna, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby i nerek, czy zaburzenia rytmu serca. Dodatkowo, jeśli jesteś w trakcie leczenia inhibitorami MAO lub zakończyłeś je mniej niż 2 tygodnie temu, nie należy przyjmować leku APAP Extra.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Apap Extra?

  Przy przedawkowaniu leku, możemy zaobserwować takie objawy jak nasilone nudności, wymioty, dużo potu, senność, bezsenność, osłabienie, bóle brzucha, zwiększone oddawanie moczu, odwodnienie i gorączka. W cięższych przypadkach zatrucia mogą wystąpić problemy z rytmem serca i drgawki toniczno-kloniczne. Jeśli podejrzewasz, że przyjąłeś większą niż zalecana dawka leku, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, by uzyskać dalsze wskazówki i niezbędne leczenie. Dbaj o bezpieczeństwo i zawsze stosuj się do zalecanych dawek.

  Wygląd

  Lek APAP Extra ma postać podłużnych, białych tabletek powlekanych. Tabletki te są pakowane w blistry  lub butelkę. Opakowanie leku zawiera również pudełko tekturowe z ulotką dla pacjenta.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Apap Extra to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Apap Extra zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Apap Extra jest USP Zdrowie.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  500 mg + 65 mg

  Tablica pytań o Apap Extra

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Apap Extra to: Paracetamol Aurovitas, Paracetamol Synoptis, Apap Caps, Panadol Extra.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , , , .