Zdjęcie Apap dla dzieci Forte, zawiesina doustna, 40 mg/ml

Apap dla dzieci Forte

zawiesina doustna40 mg/ml

Apap dla dzieci Forte to syrop przeciwgorączkowy i przeciwbólowy na bazie paracetamolu. Lek można podawać dzieciom już od pierwszego dnia życia. Dawkowanie dobierane jest do masy ciała dziecka. Skoncentrowana dawka paracetamolu umożliwia podanie mniejszej ilości płynu. Apap dla dzieci Forte likwiduję ból i obniża gorączkę.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Apap dla dzieci Forte?

  Dawkowanie powinno być ustalane przede wszystkim na podstawie masy ciała pacjenta. Zalecana dawka dobowa wynosi około 60 mg/kg masy ciała na dobę i powinna być podzielona na 4 do 6 dawek w ciągu doby, co oznacza, że ​​należy podawać 15 mg/kg masy ciała co 6 godzin lub 10 mg/kg masy ciała co 4 godziny. Instrukcje dla przykładowego dawkowania zawarte są w ulotce leku.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Apap dla dzieci Forte?

  Lek Apap dla dzieci Forte należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Po otwarciu butelki, lek należy zużyć w ciągu 6 miesięcy. Przed użyciem należy dokładnie wstrząsnąć butelką. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

  Forma podania

  Lek Apap dla dzieci Forte to zawiesina doustna, czyli płyn do podawania przez usta. Zawiera on 40 mg substancji czynnej na mililitr, ale nie podajemy informacji o dawce.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Apap dla dzieci Forte?

  Przyjmowanie leku APAP dla dzieci FORTE może powodować różne skutki uboczne. W przypadku reakcji alergicznych na paracetamol, takich jak obrzęk twarzy, skrócenie oddechu, nasilone pocenie, nudności lub spadek ciśnienia krwi, należy natychmiast przestać stosować lek i skonsultować się z lekarzem.

  Inne częste skutki uboczne to senność, nudności, wymioty, które mogą wystąpić u 1 na 10 pacjentów. Nieco rzadziej (u 1 na 100 pacjentów) mogą wystąpić zawroty głowy, senność, zdenerwowanie, uczucie palenia w gardle, biegunka, ból brzucha, zaparcie, ból głowy, nasilone pocenie, dreszcze.

  Rzadziej może wystąpić zaczerwienienie skóry, a bardzo rzadko mogą wystąpić choroby układu krwi lub skurcz oskrzeli. W przypadku takich reakcji należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Apap dla dzieci Forte?

  Nie powinieneś stosować leku APAP dla dzieci FORTE jeśli jesteś uczulony na paracetamol lub którykolwiek składnik tego leku. Przed zażyciem leku skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, szczególnie jeśli masz problemy z wątrobą, nerkami, niedokrwistość hemolityczną, jesteś odwodniony, niedożywiony, masz niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, przyjmujesz inne leki wpływające na wątrobę, stosujesz inne leki zawierające paracetamol.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Apap dla dzieci Forte?

  Jeśli podejrzewasz przedawkowanie leku APAP dla dzieci FORTE, natychmiast skontaktuj się z lekarzem, nawet jeśli czujesz się dobrze. Istnieje ryzyko opóźnionego i poważnego uszkodzenia wątroby. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą butelkę lub opakowanie leku, aby ułatwić jego identyfikację. Ważne jest, aby lekarz podał odpowiednią odtrutkę jak najszybciej. Uszkodzenie wątroby może nie być widoczne przez kilka dni. Objawy przedawkowania, takie jak nudności, wymioty, utrata apetytu, bladość oraz ból brzucha, występują zwykle w ciągu 24 godzin od przyjęcia leku.

  Wygląd

  APAP dla dzieci FORTE to lek w postaci białego lub niemal białego płynu o jednolitej konsystencji i pomarańczowym smaku. Lek jest pakowany w butelkę wykonaną z bursztynowego szkła z białą plastikową zakrętką, zaprojektowaną tak, aby zabezpieczać przed otwarciem przez dzieci. W opakowaniu znajduje się także strzykawka doustna o pojemności 6 ml.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Apap dla dzieci Forte to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Apap dla dzieci Forte zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Apap dla dzieci Forte jest USP Zdrowie.

  Kategorie

  Postać

  Zawiesina doustna

  Moc

  40 mg/ml

  Tablica pytań o Apap dla dzieci Forte

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Apap dla dzieci Forte to: Panadol dla dzieci, Paracetamol Galena, Paracetamol Hasco, Pedicetamol.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .