Apap dla dzieci Forte

zawiesina doustna40 mg/ml

Apap dla dzieci Forte to syrop przeciwgorączkowy i przeciwbólowy na bazie paracetamolu. Lek można podawać dzieciom już od pierwszego dnia życia. Dawkowanie dobierane jest do masy ciała dziecka. Skoncentrowana dawka paracetamolu umożliwia podanie mniejszej ilości płynu. Apap dla dzieci Forte likwiduję ból i obniża gorączkę.

Spis treści

    Opis leku

    Apap dla dzieci Forte – co to?

    Apap dla dzieci Forte to syrop przeciwgorączkowy i przeciwbólowy na bazie paracetamolu. Lek można podawać dzieciom już od pierwszego dnia życia. Dawkowanie dobierane jest do masy ciała dziecka. Skoncentrowana dawka paracetamolu umożliwia podanie mniejszej ilości płynu. Apap dla dzieci Forte likwiduję ból i obniża gorączkę.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Apap dla dzieci Forte?

    Dawkowanie powinno być ustalane przede wszystkim na podstawie masy ciała pacjenta. Zalecana dawka dobowa wynosi około 60 mg/kg masy ciała na dobę i powinna być podzielona na 4 do 6 dawek w ciągu doby, co oznacza, że ​​należy podawać 15 mg/kg masy ciała co 6 godzin lub 10 mg/kg masy ciała co 4 godziny. Instrukcje dla przykładowego dawkowania zawarte są w ulotce leku.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Apap dla dzieci Forte?

    Lek Apap dla dzieci Forte należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Po otwarciu butelki, lek należy zużyć w ciągu 6 miesięcy. Przed użyciem należy dokładnie wstrząsnąć butelką. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

    Forma podania

    Lek Apap dla dzieci Forte to zawiesina doustna, czyli płyn do podawania przez usta. Zawiera on 40 mg substancji czynnej na mililitr, ale nie podajemy informacji o dawce.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Apap dla dzieci Forte?

    Przyjmowanie leku APAP dla dzieci FORTE może powodować różne skutki uboczne. W przypadku reakcji alergicznych na paracetamol, takich jak obrzęk twarzy, skrócenie oddechu, nasilone pocenie, nudności lub spadek ciśnienia krwi, należy natychmiast przestać stosować lek i skonsultować się z lekarzem.

    Inne częste skutki uboczne to senność, nudności, wymioty, które mogą wystąpić u 1 na 10 pacjentów. Nieco rzadziej (u 1 na 100 pacjentów) mogą wystąpić zawroty głowy, senność, zdenerwowanie, uczucie palenia w gardle, biegunka, ból brzucha, zaparcie, ból głowy, nasilone pocenie, dreszcze.

    Rzadziej może wystąpić zaczerwienienie skóry, a bardzo rzadko mogą wystąpić choroby układu krwi lub skurcz oskrzeli. W przypadku takich reakcji należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Apap dla dzieci Forte?

    Nie powinieneś stosować leku APAP dla dzieci FORTE jeśli jesteś uczulony na paracetamol lub którykolwiek składnik tego leku. Przed zażyciem leku skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, szczególnie jeśli masz problemy z wątrobą, nerkami, niedokrwistość hemolityczną, jesteś odwodniony, niedożywiony, masz niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, przyjmujesz inne leki wpływające na wątrobę, stosujesz inne leki zawierające paracetamol.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Apap dla dzieci Forte?

    Jeśli podejrzewasz przedawkowanie leku APAP dla dzieci FORTE, natychmiast skontaktuj się z lekarzem, nawet jeśli czujesz się dobrze. Istnieje ryzyko opóźnionego i poważnego uszkodzenia wątroby. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą butelkę lub opakowanie leku, aby ułatwić jego identyfikację. Ważne jest, aby lekarz podał odpowiednią odtrutkę jak najszybciej. Uszkodzenie wątroby może nie być widoczne przez kilka dni. Objawy przedawkowania, takie jak nudności, wymioty, utrata apetytu, bladość oraz ból brzucha, występują zwykle w ciągu 24 godzin od przyjęcia leku.

    Wygląd

    APAP dla dzieci FORTE to lek w postaci białego lub niemal białego płynu o jednolitej konsystencji i pomarańczowym smaku. Lek jest pakowany w butelkę wykonaną z bursztynowego szkła z białą plastikową zakrętką, zaprojektowaną tak, aby zabezpieczać przed otwarciem przez dzieci. W opakowaniu znajduje się także strzykawka doustna o pojemności 6 ml.


    Ulotka

    Ulotka leku Apap dla dzieci Forte dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Apap dla dzieci Forte to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Apap dla dzieci Forte zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Apap dla dzieci Forte jest USP Zdrowie.

    Kategorie

    Postać

    Zawiesina doustna

    Moc

    40 mg/ml

    Tablica pytań o Apap dla dzieci Forte

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Apap dla dzieci Forte to: Panadol dla dzieci, Paracetamol Galena, Paracetamol Hasco, Pedicetamol.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .