Apap Caps

kapsułki miękkie500 mg

Apap Caps to lek w postaci kapsułek zawierający 500 mg paracetamolu jako substancję czynną. Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Apap Caps jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, np. w bólu głowy, mięśni, zębów, nerwobólach, bólach miesiączkowych, a także w przypadku wystąpienia gorączki np. w przebiegu grypy.

Spis treści

  Opis leku

  Apap Caps – co to?

  Apap Caps to lek w postaci kapsułek zawierający 500 mg paracetamolu jako substancję czynną. Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Apap Caps jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, np. w bólu głowy, mięśni, zębów, nerwobólach, bólach miesiączkowych, a także w przypadku wystąpienia gorączki np. w przebiegu grypy.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Apap Caps?

  Zalecane dawkowanie dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 15. roku życia (masa ciała >55 kg): 1 – 2 kapsułki (500 mg -1 g) jednorazowo, maksymalnie 6 kapsułek (3 g) na dobę z zachowaniem co najmniej 4 godzinnego odstępu pomiędzy kolejnymi dawkami.

  Zalecane dawkowanie dla dzieci w wieku 9-12 lat (30 – 40 kg): 1 kapsułka (500 mg) jednorazowo, 3 – 4 razy na dobę z zachowaniem co najmniej 4 godzinnego odstępu pomiędzy kolejnymi dawkami.

  Zalecane dawkowanie dla dzieci w wieku 12-15 lat (40 – 55 kg): 1 kapsułka (500 mg) jednorazowo, 4 – 6 razy na dobę z zachowaniem co najmniej 4 godzinnego odstępu pomiędzy kolejnymi dawkami.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Apap Caps?

  Lek Apap Caps powinno się przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Ważne jest również, aby trzymać go poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Apap Caps podaje się doustnie.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Apap Caps?

  Po przyjęciu tego leku może wystąpić kilka działań niepożądanych. Rzadziej  mogą wystąpić problemy z wynikami krwi, zmniejszenie liczby krwinek, problemy z wątrobą, alergie, skórne zmiany i zaburzenia nastroju. Częściej mogą pojawić się bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty oraz zawroty głowy. Rzadko można doświadczyć depresji, splątania, omamów i drżenia, a skutki uboczne, takie jak ciężkie reakcje skórne i uszkodzenie wątroby, są bardzo rzadkie. W przypadku wystąpienia niestandardowych objawów warto porozmawiać ze swoim lekarzem lub farmaceutą.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Apap Caps?

  Nie należy stosować leku APAP caps w następujących przypadkach:

  • Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub jakikolwiek inny składnik leku.

  Przed rozpoczęciem stosowania leku APAP caps należy poradzić się lekarza lub farmaceuty w przypadku:

  • Zaburzeń czynności wątroby lub nerek
  • Umiarkowanej do ciężkiej niewydolności nerek
  • Łagodnej do ciężkiej niewydolności wątroby
  • Zespołu Gilberta
  • Niedoboru dehydrogenazy 6-fosforanowej
  • Anemii hemolitycznej
  • Odwodnienia
  • Chronicznego niedożywienia
  • Astmy i uczulenia na aspirynę (kwas acetylosalicylowy)
  • Codziennego spożywania dużej ilości alkoholu
  • Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni lub powracają
  • Jeśli pacjent przyjmuje już inne leki przeciwbólowe zawierające paracetamol.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Apap Caps?

  Jeśli pacjent przyjmie zbyt dużą dawkę leku, konieczne jest niezwłoczne skontaktowanie się z lekarzem lub farmaceutą. Dawkowanie większe niż zalecane może powodować występowanie nudności, wymiotów i braku apetytu. Jeśli pacjent przyjmuje kilka razy maksymalną dawkę jednorazowo, może to spowodować poważne uszkodzenie wątroby. Zwykle pacjent nie traci przytomności, ale niezbędna jest natychmiastowa pomoc medyczna. Bez właściwej pomocy, uszkodzenie wątroby może być nieodwracalne. Nie należy zwlekać w takiej sytuacji i należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, którzy określą dalsze postępowanie.

  Wygląd

  Lek ma postać podłużnej, białej kapsułki żelatynowej. Kapsułki znajdują się w białych, plastikowych blistrach umieszczonych w tekturowym pudełku.


  Ulotka

  Ulotka leku Apap Caps dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Apap Caps to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Apap Caps zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Apap Caps jest USP Zdrowie.

  Kategorie

  Postać

  Kapsułki miękkie

  Moc

  500 mg

  Tablica pytań o Apap Caps

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Apap Caps to: Panadol Sprint, Paracetamol Synoptis, Paracetamol Aurovitas, Apap, Acenol, Acenol Forte.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , .