leki-orange

Apap ból i gorączka C plus, tabletki musujące, 500 mg+300 mg

Apap ból i gorączka C plus co to jest?

Apap ból i gorączka C Plus to tabletki musujące zawierające 500 mg paracetamolu i 300 m witaminy C. Lek działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Dzięki obecności witaminy C wspiera również układ odpornościowy. Zalecany jest w leczeniu przeziębienia i grypy. Lek może być również stosowany w celu łagodzenia bólu mięśniowego i kostno-stawowego, bólu gardła, czy głowy.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Zagrożenie zdrowia
Rozdziały

Skład leku Apap ból i gorączka C plus

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Apap ból i gorączka C plus.

Paracetamol to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Nie wykazuje on działania przeciwzapalnego. Dokładny mechanizm jego działania nie został poznany. Lek ten jest stosowany w leczeniu wielu sch…
Witamina (kwas askorbowy, kwas askorbinowy) pełni wiele funkcji w naszym organizmie. Uczestniczy w syntezie kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne, jest aktywatorem wielu enzymów, neutralizuje wolne r…

Na co pomaga Apap ból i gorączka C plus?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Apap ból i gorączka C plus.

Ból to nieprzyjemne doznania czuciowe i emocjonalne wynikające z rzeczywistego lub potencjalnego uszkodzenia tkanek. Ból jest zawsze osobistym doświadczeniem, na które w różnym stopniu wpływają czynni…
Schorzenie charakteryzujące się uczuciem wyraźnego dyskomfortu w różnych częściach głowy, nieograniczające się do obszaru działania żadnego nerwu. Najczęstszym rodzajem bólu głowy jest napięciowy ból …
Gorączka to podwyższenie temperatury ciała powyżej górnej granicy normy, zwykle przyjmowanej jako 37,7 stopni Celsjusza. Jest ona obronną odpowiedzią organizmu na atak bakterii, wirusów lub grzybów, a…
Grypa jest to ostra infekcja wirusowa górnych lub dolnych dróg oddechowych, która jest wywoływana przez którykolwiek z kilku blisko spokrewnionych wirusów z rodziny Orthomyxoviridae (grupa wirusów RNA…
Przeziębienie jest chorobą wirusową. Najczęściej spowodowane jest przez rinowirusy, które są przenoszone przez powietrze lub zainfekowaną osobę. Zakażenie obejmuje górne drogi oddechowe, objawiające s…

Zamienniki Apap ból i gorączka C plus i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Efferalgan Vitamin C, tabletki musujące, 330 mg + 200 mg
Febrisan, saszetki, 750 mg+60 mg+10 mg
Fervex, saszetki, 500 mg+200 mg+25 mg

Częste pytania o Apap ból i gorączka C plus

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Apap ból i gorączka C plus.
Ulotkę leku Apap ból i gorączka C plus można znaleźć na stronie https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/11470/leaflet
Przed zastosowaniem leku Apap ból i gorączka C plus należy skonsultować się z lekarzem.
Lek Apap ból i gorączka C plus można stosować u dzieci powyżej 12. roku życia.
Lek Apap ból i gorączka C plus zawiera paracetamol (500 mg) oraz witaminę C (300 mg).
Lek Apap ból i gorączka C plus 10 tabl. kosztuje ok. 16 złotych.
Tabletkę leku Apap ból i gorączka C plus należy rozpuścić w 1/2 szklanki wody.

Apap ból i gorączka C plus dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Apap ból i gorączka C plus. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Apap ból i gorączka C plus?

Zalecane dawkowanie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat to jednorazowo 1 tabletka, co 4-6 godzin, ale nie więcej niż 3 tabletki na dobę. Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w połowie szklanki wody.

Ulotka leku Apap ból i gorączka C plus

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Apap ból i gorączka C plus

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Apap ból i gorączka C plus

ProducentUS Pharmacia Sp. z o.o.
WskazaniaBól,
Ból głowy,
Gorączka,
Grypa,
Przeziębienie
SkładnikiParacetamol,
Witamina C
Zamienniki
  1. Efferalgan Vitamin C, tabletki musujące, 330 mg + 200 mg
  2. Febrisan, saszetki, 750 mg+60 mg+10 mg
  3. Fervex, saszetki, 500 mg+200 mg+25 mg
Moc leku500 mg + 300 mg
Postać lekuTabletki musujące
Opakowania10 tabletek (EAN: 5909991004927)
(EAN: )
DziałBól,
Ból głowy,
Ból menstruacyjny,
Ból zatok,
Gorączka,
Przeziębienie i grypa