Zdjęcie Antidol 15, tabletki, 500 mg+15 mg

Antidol 15

tabletki500 mg+15 mg

Antidol 15 to produkt leczniczy w postaci tabletek, którego substancjami czynnymi są fosforan kodeiny w dawce 15 mg oraz paracetamol w dawce 500 mg. Składniki zawarte w preparacie wykazują działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Wskazaniem do stosowania leku Antidol jest ból o średnim i dużym nasileniu, np. ból głowy, ból po usunięciu zęba czy ból miesiączkowy.

Spis treści

    Dawkowanie

    Jak dawkować Antidol 15?

    Lek Antidol 15 powinien być stosowany w najmniejszej skutecznej dawce. Zalecana dawka dla osób powyżej 15. roku życia wynosi 1-2 tabletki do 4 razy na dobę w odstępach nie krótszych niż 6 godzin. Nie należy przyjąć więcej niż 6 tabletek w ciągu doby. Młodzież w wieku 12-15 lat w razie konieczności może przyjmować 1 tabletkę co 6 godzin. Maksymalna dawka dla tej grupy wiekowej nie powinna przekroczyć 4 tabletek w ciągu doby. Nie należy stosować leku Antidol dłużej niż 3 dni. W przypadku braku występowania efektów działania leku należy skonsultować się z lekarzem.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Antidol 15?

    Lek Antidol 15 powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

    Forma podania

    Antidol 15 to lek w postaci tabletek. Lek ten jest przeznaczony do stosowania doustnego, czyli poprzez połknięcie tabletki.

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Antidol 15 to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Antidol 15 zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Antidol 15 jest Sandoz.

    Kategorie

    Postać

    Tabletki

    Moc

    500 mg + 15 mg

    Tablica pytań o Antidol 15

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Antidol 15 to: Solpadeine Max, Solpadeine.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , .