leki-orange

Amol, płyn

Amol co to jest?

Amol to płyn do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego o ziołowym składzie z wieloletnią tradycją stosowania. Głównym składnikiem Amolu jest mentol. W jego skład wchodzi również szereg olejków eterycznych o szerokim działaniu w tym olejek lawendowy, olejek z mięty pieprzowej, olejek cytrynowy, olejek goździkowy, olejek cynamonowy, oraz olejek cytronelowy. Amol stosowany zewnętrznie poprawia samopoczucie, łagodzi ból głowy, mięśni i stawów. Pomaga również zmniejszyć obrzęk i świąd po ugryzieniach przez owady. Stosowany wewnętrznie poprawia trawienie, niweluję uczucie pełności i wzdęcia.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Zachować ostrożność
Interakcje z alkoholem
Zagrożenie zdrowia
Rozdziały

Skład leku Amol

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Amol.

Mentol jest związkiem organicznym wytwarzanym syntetycznie lub otrzymywanym z mięty pieprzowej lub innych olejków miętowych. Ma on zastosowanie w leczeniu łagodnych do umiarkowanych bólów mięśni i sta…
Olejek cytronelowy pozyskiwany jest z palczatki cytronelowej i zawiera cytronelal, geraniol, cytronelol i limonen. Ze względy na obecność tych substancji wykazuje silne działanie antyseptyczne, dzięki…
Olejek cytrynowy pozyskiwany jest z owoców drzewa cytrusowego i zawiera m.in. limonen, α-pinen, kamfen, nerol i neral. Ze względu na obecność tych substancji wykazuje silne i długotrwałe działanie ant…
Olejek goździkowy pozyskiwany jest z pąków goździkowca korzennego, zwanego także czapetką pachnącą. W swoim składzie zawiera eugenol i acetyloeugenol. Ze względu na obecność tych substancji wykazuje s…
Olejek lawendowy pozyskiwany jest ze świeżych kwiatów lawendy wąskolistnej i zawiera m.in. linalol, lawendulol, cyneol oraz garbniki, kumaryny, fitosterole, flawonoidy i kwasy fenolowe. Ze względu na …
Olejek miętowy wykazuje dużo właściwości leczniczych. Działa on antyseptycznie, zwiększa wydzielanie soku żołądkowego i żółci, rozkurczowo. Olejek miętowy jest stosowany w różnych dolegliwościach prze…
Olejek eteryczny z kory cynamonowca działa wiatropędnie, pobudzająco na apetyt oraz łagodzi nudności i wzdęcia. Wykazuje on również właściwości antyseptyczne. Łagodzi stany zapalne gardła, kaszel, reu…

Na co pomaga Amol?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Amol.

Schorzenie charakteryzujące się uczuciem wyraźnego dyskomfortu w różnych częściach głowy, nieograniczające się do obszaru działania żadnego nerwu. Najczęstszym rodzajem bólu głowy jest napięciowy ból …
Ból grzbietu jest powszechną dolegliwością bólową odczuwalną wzdłuż pleców. Ból grzbietu może przybierać różne formy, od bólu mięśni do uczucia pieczenia lub kłucia. Ponadto, ból może promieniować w d…
Bóle karku są powszechną dolegliwością dotykającą mięśni karku lub szyjnego odcinka kręgosłupa. Przyczyną bólu karku może być naciągnięcie mięśnia lub więzadła przy wielokrotnym podnoszeniu ciężarów l…
Niestrawność (dyspepsja) to częste zaburzenie charakteryzujące się nieprzyjemnym, często bolesnym uczuciem w żołądku, wynikającym z zaburzonego trawienia. Objawy obejmują pieczenie brzucha, wzdęcia, z…
Przeziębienie jest chorobą wirusową. Najczęściej spowodowane jest przez rinowirusy, które są przenoszone przez powietrze lub zainfekowaną osobę. Zakażenie obejmuje górne drogi oddechowe, objawiające s…
Świąd jest to zaburzenie charakteryzujące się intensywnym uczuciem swędzenia. Może być objawem wielu stanów chorobowych, np. reakcji alergicznych, egzemy, ukąszenia i użądlenia owadów, drażniącego dzi…

Zamienniki Amol i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Aromatol, płyn
Melisana Klosterfrau, płyn

Częste pytania o Amol

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Amol.
Amol 100 ml kosztuje ok. 17 złotych.
Amol stosowany zewnętrznie poprawia samopoczucie, łagodzi ból głowy, mięśni i stawów. Pomaga również zmniejszyć obrzęk i świąd po ugryzieniach przez owady. Stosowany wewnętrznie poprawia trawienie, niweluję uczucie pełności i wzdęcia.
Amol stosowany wewnętrznie poprawia trawienie, niweluję uczucie pełności i wzdęcia.
Amol stosowany zewnętrznie pomaga łagodzić katar w przypadku przeziębienia.
Preparatu Amol nie powinno się stosować w ciąży ze względu na brak dotyczących bezpieczeństwa.
Zamiennikiem dla preparatu Amol jest Aromatol.

Amol dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Amol. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Amol?

Nie zaleca się stosowania leku pod opatrunkiem, który utrudnia dostęp powietrza. Dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia lek może być stosowany zewnętrznie w celu poprawy złego samopoczucia, poprzez nacieranie niewielką ilością nierozcieńczonego leku kilka razy na dobę. Można go również stosować zewnętrznie w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów poprzez przetarcie miejsca po ukąszeniu wacikiem nasączonym nierozcieńczonym lekiem. W przypadku dolegliwości trawiennych, można przyjąć od 10 do 15 kropli leku z płynem lub cukrem, do 3 razy na dobę, doraźnie. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem.

Ulotka leku Amol

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Amol

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Amol

ProducentTakeda Pharma Sp. z o.o.
WskazaniaBól głowy,
Bóle grzbietu,
Bóle karku,
Niestrawność,
Przeziębienie,
Świąd
SkładnikiMentol,
Olejek cytronelowy,
Olejek cytrynowy,
Olejek goździkowy,
Olejek lawendowy,
Olejek miętowy,
Olejek z kory cynamonowca cejlońskiego
Zamienniki
  1. Aromatol, płyn
  2. Melisana Klosterfrau, płyn
Moc leku-
Postać lekuPłyn doustny, płyn na skórę
Opakowania1 butelka 100 ml, 05909990006410 OTC (EAN: 5909990006410)
1 butelka 150 ml, 05909990006427 OTC (EAN: 5909990006427 )
1 butelka 250 ml, 05909990006434 OTC (EAN: 5909990006434 )
DziałPreparaty wspomagające,
Przeziębienie i grypa,
Trawienie,
Układ pokarmowy