Amertil Bio

tabletki powlekane10 mg

Amertil Bio to lek zawierający dichlorowodorek cetyryzyny, który działa przeciwalergicznie. Jest stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia w celu łagodzenia objawów alergicznego zapalenia nosa i oczu oraz pokrzywki.

Spis treści

  Opis leku

  Amertil Bio – co to?

  Amertil Bio to lek zawierający dichlorowodorek cetyryzyny, który działa przeciwalergicznie. Jest stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia w celu łagodzenia objawów alergicznego zapalenia nosa i oczu oraz pokrzywki.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Amertil Bio?

  Lek dawkuj zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty albo instrukcją w ulotce. Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia powinni stosować 1 tabletkę na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat powinny przyjmować ½ tabletki dwa razy na dobę. Pacjenci z umiarkowanymi zaburzeniami czynności nerek powinni stosować ½ tabletki raz na dobę. W przypadku ciężkiej choroby nerek lekarz dostosuje dawkę. Jeżeli odczuwasz, że działanie Amertil Bio jest zbyt silne lub zbyt słabe, udaj się do lekarza. Czas trwania leczenia zależy od choroby i jest ustalany przez lekarza.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Amertil Bio?

  Lek przechowuj w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł światła i wilgoci. Trzymaj go w oryginalnym opakowaniu, poza zasięgiem dzieci. Po upływie terminu ważności zaprzestań stosowania leku i zutylizuj go zgodnie z instrukcjami farmaceuty.

  Forma podania

  Lek przyjmuj doustnie, popijając go dużą ilością płynu.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Amertil Bio?

  Lek może powodować różne działania niepożądane. Częstsze z nich to senność, zawroty i bóle głowy, zapalenie gardła i błony śluzowej nosa (u dzieci), biegunka, nudności, suchość w ustach oraz zmęczenie. Mniej częste skutki to pobudzenie, zaburzenia czucia, ból brzucha, świąd, wysypka, skrajne zmęczenie i złe samopoczucie. Bardziej rzadkie działania niepożądane obejmują reakcje alergiczne, depresję, omamy, agresję, drgawki, przyspieszone bicie serca, problemy z wątrobą, pokrzywkę, obrzęki, zwiększenie masy ciała, a bardzo rzadko – zaburzenia krwinek, drżenie, niewyraźne widzenie i obrzęk naczynioruchowy. W przypadku wystąpienia poważnych reakcji, takich jak ciężkie reakcje alergiczne czy obrzęk twarzy i gardła, przerwij leczenie i natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Amertil Bio?

  Leku Amertil Bio, nie powinny zażywać osoby z poważną chorobę nerek, uczulone na dichlorowodorek cetyryzyny lub na jakikolwiek inny składnik tego leku, a także na hydroksyzynę lub pochodne piperazyny.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Amertil Bio?

  Jeśli zażyjesz więcej leku Amertil Bio niż zalecane, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem. Lekarz określi, czy są potrzebne jakieś dalsze kroki. Po przedawkowaniu, działania niepożądane, które mogą wystąpić z większą intensywnością, to m.in. dezorientacja, biegunka, zawroty głowy, zmęczenie, bóle głowy, złe samopoczucie, powiększenie źrenic, świąd, nadmierna aktywność ruchowa, uczucie uspokojenia, senność, osłupienie, przyspieszony puls, drżenie czy zatrzymanie moczu.

  Wygląd

  Tabletki Amertil Bio są białe, okrągłe i wybrzuszone z obu stron. Po jednej stronie tabletka ma nacięcie, które pozwala na łatwe podzielenie jej na dwie równe części. Powierzchnia tych tabletek jest gładka, nie mają żadnych plam ani wykruszeń.


  Ulotka

  Ulotka leku Amertil Bio dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Amertil Bio to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Amertil Bio zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Amertil Bio jest Biofarm.

  Kategorie

  Postać

  tabletki powlekane

  Moc

  10 mg

  Tablica pytań o Amertil Bio

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Amertil Bio to: Allertec WZF, Letizen, Zyrtec UCB.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .