leki-orange

Altaziaja, żel, 1%

Altaziaja co to jest?

Altaziaja, żel, 1% jest to lek w postaci żelu przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Substancją czynną leku jest octanowinian glinu o działaniu ściągającym i przeciwobrzękowym. Stosowanie preparatu łagodzi ból w obrębie ogniska zapalnego, ponadto dzięki zawartości mentolu ma działanie ochładzające.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Brak badań
Kobieta karmiąca
Brak badań
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Altaziaja

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Altaziaja.

Octanowinian glinu jest to substancja wykazująca działanie ściągające oraz zmniejszające obrzęk tkanek, co w efekcie powoduje zmniejszenie stanu zapalnego i związanego z tym bólu.

Na co pomaga Altaziaja?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Altaziaja.

Ból to nieprzyjemne doznania czuciowe i emocjonalne wynikające z rzeczywistego lub potencjalnego uszkodzenia tkanek. Ból jest zawsze osobistym doświadczeniem, na które w różnym stopniu wpływają czynni…
Obrzęk jest to nagromadzenie nadmiernej ilości wodnistego płynu w komórkach lub tkankach międzykomórkowych. Jest on zwykle następstwem zaburzenia równowagi między czynnikami odpowiedzialnymi za zatrzy…
Oparzenie jest zazwyczaj skutkiem przeniesienia energii na ciało. Istnieje wiele rodzajów oparzeń spowodowanych kontaktem termicznym, radiacyjnym, chemicznym lub elektrycznym. Ciężkie oparzenia są w s…
Stłuczenie to zamknięte uszkodzenie wewnętrznej struktury tkanki w wyniku tępego urazu, bez przerwania ciągłości skóry. W miejscu stłuczenia obserwuje się zasinienie, obrzęk oraz bolesność. Podczas st…
Siniak to nic innego jak krwiak spowodowany przedostaniem się krwi do tkanek w wyniku stłuczenia i pęknięcia naczyń krwionośnych. Siniaki przybierają barwę od żółto-zielonej po fioletową lub brązową. …

Zamienniki Altaziaja i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Altacet, żel, 10 mg/g
Altac-Emo, żel, 10 mg/ml
Aktrip Gel, żel

Częste pytania o Altaziaja

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Altaziaja.
Altaziaja, żel, 1% kosztuje od 5,70 zł w różnych punktach sprzedaży.
Altaziaja, żel, 1% jest przeznaczony do stosowania w obrzękach (pourazowych, stawowych, po oparzeniach I stopnia) i stłuczeniach.
Substancją czynną jest: glinu octanowinian. 1 gram żelu zawiera 10 mg glinu octowinianu.
Dzieci od 3 roku życia i dorośli: 3-4 razy na dobę należy nanosić niewielką ilość żelu, najlepiej w postaci okładów.
Altaziaja, żel, 1% wykazuje działanie przeciwobrzękowe i ściągające, łagodzi ból i chłodzi w miejscu aplikacji ze względu na zawartość mentolu.

Altaziaja dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Altaziaja. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Altaziaja?

Zaleca się niewielką ilość żelu nanieść na bolące miejsca 3 do 4 razy na dobę. Najlepiej stosować żel w postaci okładów.

Ulotka leku Altaziaja

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Altaziaja

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Altaziaja

WskazaniaBól,
Obrzęk,
Oparzenia termiczne i chemiczne,
Stłuczenia,
Stłuczenia i siniaki
SkładnikiOctanowinian glinu
Zamienniki
  1. Altacet, żel, 10 mg/g
  2. Altac-Emo, żel, 10 mg/ml
  3. Aktrip Gel, żel
DziałStłuczenia i siniaki,
Układ mięśniowo-szkieletowy