leki-orange

Altacet, żel, 10 mg/g

Altacet co to jest?

Altacet to produkt leczniczy w postaci żelu, którego substancją czynną jest octanowinian glinu. Preparat ten stosowany jest w przypadku stłuczeń i obrzęków spowodowanych przez stłuczenia lub oparzenia pierwszego stopnia. Altacet w swoim składzie posiada również lewomentol, który powoduje łagodne uczucie chłodzenia, uśmierzając ból.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Zachować ostrożność
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Altacet

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Altacet.

Lewomentol jest związkiem organicznym wytwarzanym syntetycznie lub otrzymywanym z mięty pieprzowej lub innych olejków miętowych. Ma on zastosowanie w leczeniu łagodnych do umiarkowanych bólów mięśni i…
Octanowinian glinu jest to substancja wykazująca działanie ściągające oraz zmniejszające obrzęk tkanek, co w efekcie powoduje zmniejszenie stanu zapalnego i związanego z tym bólu.

Na co pomaga Altacet?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Altacet.

Obrzęk jest to nagromadzenie nadmiernej ilości wodnistego płynu w komórkach lub tkankach międzykomórkowych. Jest on zwykle następstwem zaburzenia równowagi między czynnikami odpowiedzialnymi za zatrzy…
Oparzenie termiczne to oparzenie skóry spowodowane przez jakiekolwiek zewnętrzne źródło ciepła. Może ono powstać w wyniku działania otwartego płomienia z otwartego kominka lub ogniska domowego, oparze…
Stłuczenia i siniaki to obrażenia, które powstają, gdy naczynia krwionośne pod skórą pękają z powodu uderzenia, czy wypadku. Powodują one ból, obrzęk i zmiany koloru skóry na niebiesko-fioletowy….

Zamienniki Altacet i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Altaziaja, żel
Kamagel, żel
Altażel Oceanic, żel

Częste pytania o Altacet

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Altacet.
Preparat ten może być stosowany u dzieci powyżej 3. roku życia.
Tego preparatu nie należy stosować w przypadku rozległych ran, uszkodzonej lub zakażonej skóry, nadwrażliwości na substancję czynną lub substancje pomocnicze oraz w przypadku dzieci poniżej 3. roku życia.
Preparat ten stosowany jest w przypadku stłuczeń, obrzęków i oparzeń pierwszego stopnia.
Do działań niepożądanych tego preparatu należą: reakcje skórne, pieczenie, świąd, maceracja skóry, odczyny rumieniowe, ziarninowe lub grudkowe.
Tak, preparat ten jest dostępny bez recepty.

Altacet dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Altacet. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Altacet?

Altacet należy aplikować od 3 do 4 razy na dobę na czystą, suchą skórę w bolących miejscach, najlepiej w postaci okładów. Pomiędzy kolejnymi aplikacjami należy zachować kilkugodzinny odstęp. Nie należy stosować leku w opatrunku okluzyjnym lub owijać okładów folią.

Ulotka leku Altacet

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Altacet

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Altacet

ProducentLEK S.A.
WskazaniaObrzęk,
Oparzenie termiczne I stopnia,
Stłuczenia i siniaki
SkładnikiLewomentol,
Octanowinian glinu
Zamienniki
  1. Altaziaja, żel
  2. Kamagel, żel
  3. Altażel Oceanic, żel
Moc leku10 mg/g
Postać lekuŻel
Opakowania (EAN: 5909991000011)
(EAN: )
DziałStłuczenia i siniaki,
Układ mięśniowo-szkieletowy