leki-orange

Altac-Emo, żel, 10 mg/ml

Altac-Emo co to jest?

Altac-Emo, żel, 10 mg/ml jest to lek stosowany w leczeniu stłuczeń, obrzęków spowodowanych urazami różnego rodzaju. Sprawdza się również jako żel łagodzący ukąszenia owadów. Substancją aktywną produktu jest octanowinian glinu, który działa miejscowo ściągająco, przede wszystkim jednak łagodzi ból i obrzęki. Mentol jako substancja pomocnicza chłodzi miejsca stłuczenia lub ukąszenia, przynosząc ulgę.
Pacjenci oceniają lek na:
Rozdziały

Skład leku Altac-Emo

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Altac-Emo.

Octanowinian glinu jest to substancja wykazująca działanie ściągające oraz zmniejszające obrzęk tkanek, co w efekcie powoduje zmniejszenie stanu zapalnego i związanego z tym bólu.

Na co pomaga Altac-Emo?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Altac-Emo.

Obrzęk jest to nagromadzenie nadmiernej ilości wodnistego płynu w komórkach lub tkankach międzykomórkowych. Jest on zwykle następstwem zaburzenia równowagi między czynnikami odpowiedzialnymi za zatrzy…
Oparzenie jest zazwyczaj skutkiem przeniesienia energii na ciało. Istnieje wiele rodzajów oparzeń spowodowanych kontaktem termicznym, radiacyjnym, chemicznym lub elektrycznym. Ciężkie oparzenia są w s…
Stłuczenie to zamknięte uszkodzenie wewnętrznej struktury tkanki w wyniku tępego urazu, bez przerwania ciągłości skóry. W miejscu stłuczenia obserwuje się zasinienie, obrzęk oraz bolesność. Podczas st…
Siniak to nic innego jak krwiak spowodowany przedostaniem się krwi do tkanek w wyniku stłuczenia i pęknięcia naczyń krwionośnych. Siniaki przybierają barwę od żółto-zielonej po fioletową lub brązową. …
Ugryzienia po owadach zwykle pozostawiają za sobą swędzącą pręgę. Mogą one również przenosić choroby między zwierzętami i ludźmi, a także z jednej osoby na drugą. Niemal natychmiast po ukąszeniu przez…

Zamienniki Altac-Emo i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Altacet, żel, 10 mg/g
Altaziaja, żel, 1%
Aktrip Gel, żel

Częste pytania o Altac-Emo

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Altac-Emo.
Substancją czynną leku jest glinu octanowinian.
Preparat tylko do użytku zewnętrznego. Stosować miejscowo na czystą, suchą skórę. Cienką warstwą żelu posmarować miejsca zmienione chorobowe. Zaleca się aplikować lek 3-4 razy na dobę w kilkugodzinnych odstępach. Zawsze po użyciu należy dokładnie umyć ręce.
Altac-Emo, żel, 10 mg/ml działa ściągająco i przeciwobrzękowo, jednocześnie łagodząc dolegliwości bólowe.
Altac-Emo, żel, 10 mg/ml jest polecany w przypadku stłuczeń, obrzęków stawowych i pourazowych, obrzęków spowodowanych oparzeniami I-go stopnia oraz po ukąszeniach owadów.
Altac-Emo, żel, 10 mg/ml jest dostępny bez recepty.
Altac-Emo, żel, 10 mg/ml kosztuje od 10,25 zł w różnych punktach sprzedaży.

Altac-Emo dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Altac-Emo. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Altac-Emo?

Żel należy aplikować na skórę w bolące miejsca w ilości dopasowanej do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo 3 lub 4 razy na dobę, w odstępach kilkugodzinnych. Leku nie należy stosować dłużej nić 3- 5 dni.

Ulotka leku Altac-Emo

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Altac-Emo

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Altac-Emo