Alleoptical

krople do oczu20 mg/ ml

Alleoptical to lek w postaci kropli do oczu. Zawiera substancję czynną- sodu kromoglikanu o stężeniu 20 mg/ml. Alleoptical stosuje się w łagodzeniu objawów oraz leczeniu alergii ocznych u dzieci i dorosłych. Pomaga zarówno na całoroczne alergiczne zapalenie spojówek, jak i na sezonowe, wywołane przez różne rodzaje pyłków.

Spis treści

  Opis leku

  Alleoptical – co to?

  Alleoptical to lek w postaci kropli do oczu. Zawiera substancję czynną- sodu kromoglikanu o stężeniu 20 mg/ml. Alleoptical stosuje się w łagodzeniu objawów oraz leczeniu alergii ocznych u dzieci i dorosłych. Pomaga zarówno na całoroczne alergiczne zapalenie spojówek, jak i na sezonowe, wywołane przez różne rodzaje pyłków.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Alleoptical?

  Zazwyczaj zalecana dawka leku to: 1 lub 2 krople do każdego oka, aplikowane 4 razy na dobę. W przypadku braku poprawy po upływie 7 dni stosowania lub jeśli nastąpiło pogorszenie dolegliwości, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Alleoptical?

  Lek Alleoptical, czyli krople do oczu, powinny być przechowywane w suchym i chłodnym miejscu, najlepiej w lodówce. Ważne jest, aby trzymać je z dala od światła i wilgoci oraz poza zasięgiem dzieci.

  Forma podania

  Lek Alleoptical to krople do oczu. Lek podaje się bezpośrednio do oka.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Alleoptical?

  Po zastosowaniu leku Alleoptical mogą wystąpić pewne działania niepożądane, w takim przypadku należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Najczęściej zgłaszane działania niepożądane mogą obejmować:

  • Nasilenie świądu, zaczerwienienia lub obrzęku oczu. Jeśli te objawy nasilają się, może to oznaczać, że pacjent jest uczulony na te krople.

  Inne możliwe działania niepożądane, których częstość występowania nie jest znana, mogą obejmować:

  • Łagodne podrażnienie oczu.
  • Kłucie lub pieczenie w oku, a także chwilowe niewyraźne widzenie. Te objawy powinny występować tylko przez krótki czas po zastosowaniu kropli do oczu.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Alleoptical?

  Nie należy stosować leku Alleoptical w następujących przypadkach: jeśli pacjent jest uczulony na sodu kromoglikan lub jakikolwiek inny składnik tego leku. Objawy reakcji alergicznej mogą obejmować wysypkę, trudności w połykaniu lub oddychaniu, obrzęk warg, twarzy, gardła lub języka, a także nasilenie zaczerwienienia, świądu lub obrzęku oka lub powieki. Jeśli wystąpią te objawy, należy unikać stosowania leku Alleoptical.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Alleoptical?

  W przypadku przypadkowego przedawkowania leku Alleoptical, nie ma konieczności podejmowania dodatkowych działań poza obserwacją medyczną.

  Wygląd

  Alleoptical to klarowny, bezbarwny do bladożółtego roztwór, dostępny w pojemnikach jednodawkowych o pojemności 0,3 ml. Pojemniki są zapakowane w aluminiową saszetkę. Lek jest dostępny w opakowaniach o wielkościach 10 i 20 pojemników jednodawkowych.

  Ulotka

  Ulotka leku Alleoptical dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Alleoptical to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Alleoptical zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Alleoptical jest Sanofi.

  Kategorie

  Postać

  Krople do oczu, roztwór w pojemniku jednodawkowym

  Moc

  20 mg/ml

  Tablica pytań o Alleoptical

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Alleoptical to: Polcrom, Allergo-Comod, Allergocrom.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .