Adrimax

syrop6 mg/ml

Adrimax to lek w postaci syropu. Substancją czynną jest lewodropropizyna, która wykazuje działanie przeciwkaszlowe oraz likwiduje skurcz oskrzeli. Syrop Adrimax stosowany jest w leczeniu suchego kaszlu, hamuje kaszel różnego pochodzenia.

Spis treści

  Opis leku

  Adrimax – co to?

  Adrimax to lek w postaci syropu. Substancją czynną jest lewodropropizyna, która wykazuje działanie przeciwkaszlowe oraz likwiduje skurcz oskrzeli. Syrop Adrimax stosowany jest w leczeniu suchego kaszlu, hamuje kaszel różnego pochodzenia.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Adrimax?

  Stosowanie u dzieci w wieku powyżej 2 lat:
  Masa ciała 10-20 kg: zalecana dawka to 3 ml syropu 3 razy na dobę;
  Masa ciała 20-30 kg: zalecana dawka to 5 ml syropu 3 razy na dobę.
  Stosowanie u dorosłych:
  Zalecana dawka to 10 ml syropu do 3 razy na dobę.
  Adrimax należy stosować doustnie, 3 razy na dobę w odstępach co najmniej 6 godzin. Do butelki z syropem dołączona jest miarka pozwalająca odmierzyć 3 ml, 5 ml i 10 ml. Leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia kaszlu lub zgodnie z zaleceniem lekarza. W każdym przypadku, gdy kaszel nie ustępuje po 7 dniach leczenia, należy przerwać stosowanie leku i zasięgnąć porady lekarza.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Adrimax?

  Lek Adrimax powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł światła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Adrimax to syrop. Podaje się go doustnie, czyli przez usta.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Adrimax?

  Adrimax to syrop, który jak każdy lek, może powodować skutki uboczne, choć zazwyczaj są one rzadkie. Mogą należeć do nich ciężkie reakcje skórne, nierówna praca serca czy reakcje alergiczne w postaci obrzęku, duszności, wymiotów i biegunki. Zdarza się też niebezpiecznie niskie stężenie cukru we krwi prowadzące do utraty przytomności. Jeśli wystąpią takie objawy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Bardzo rzadko mogą również wystąpić bóle żołądka, nudności, biegunka, zawroty głowy, drażliwość, kaszel czy osłabienie. Wystąpiły też przypadki zapalenia języka, omdleń, napadów padaczki czy utraty zdolności widzenia. Wszystkie te objawy zwykle ustępują po przerwaniu leczenia.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Adrimax?

  Kiedy nie stosować leku Adrimax
  – jeśli pacjent ma uczulenie na lewodropropizynę lub którykolwiek z pozostałych składników tegoleku;
  – jeśli u pacjenta występuje obfita wydzielina oskrzelowa, stan charakteryzujący się dużą produkcją śluzu (flegmy);
  – jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności rzęsek nabłonka oskrzelowego charakteryzujące się zmniejszoną zdolnością do wydalania śluzu (zespół Kartagenera, dyskineza rzęsek);
  – u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Adrimax?

  Jeśli przypadkowo przyjmiesz zbyt dużą dawkę syropu Adrimax, natychmiast powiadom o tym lekarza lub farmaceutę. Przy przedawkowaniu z widocznymi objawami klinicznymi, lekarz natychmiast podjąć odpowiednie kroki, które mogą obejmować leczenie objawowe. W razie potrzeby, lekarz może zastosować typowe procedury nagłego wypadku, takie jak płukanie żołądka, podanie węgla aktywnego czy pozajelitowe podawanie płynów.

  Wygląd

  Lek Adrimax jest dostępny w postaci syropu.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Adrimax to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Adrimax zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Adrimax jest Polpharma.

  Kategorie

  Postać

  syrop

  Moc

  6mg/ml

  Tablica pytań o Adrimax

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Brak zamienników.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .