Aciclovir Ziaja

krem50 mg/g

Aciclovir Ziaja to lek w postaci kremu do stosowania miejscowego w przypadku wystąpienia opryszczki wargowej. Lek jest skuteczny także w miejscowym leczeniu zmian o charakterze nawrotowym. Substancją aktywną leku jest acyklowir.

Spis treści

  Opis leku

  Aciclovir Ziaja – co to?

  Aciclovir Ziaja to lek w postaci kremu do stosowania miejscowego w przypadku wystąpienia opryszczki wargowej. Lek jest skuteczny także w miejscowym leczeniu zmian o charakterze nawrotowym. Substancją aktywną leku jest acyklowir.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Aciclovir Ziaja?

  Lek należy nakładać na chorobowo zmienione miejsca na skórze 5 razy na dobę w odstępach około czterogodzinnych, z przerwą nocną.
  Lek działa najskuteczniej, jeśli leczenie rozpoczyna się jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów opryszczki, jak np. pieczenie, swędzenie lub zaczerwienienie. Leczenie należy prowadzić co najmniej przez 4 dni. Jeśli nie nastąpiło zagojenie zmian skórnych, leczenie można przedłużyć do 10 dni.
  Jeśli zmiany chorobowe nie ustąpią po 10 dniach stosowania leku, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Aciclovir Ziaja?

  Aby przechowywać lek Aciclovir Ziaja, należy trzymać go w suchym i chłodnym miejscu, najlepiej w temperaturze pomiędzy 15 a 25 stopni Celsjusza. Ważne jest również, aby trzymać go z dala od światła i wilgoci oraz poza zasięgiem dzieci.

  Forma podania

  Lek Aciclovir Ziaja to krem, który stosuje się na skórę.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Aciclovir Ziaja?

  Lek Aciclovir Ziaja może powodować pewne skutki uboczne, choć nie u każdego muszą one wystąpić. Często może wystąpić łagodne wysuszenie lub złuszczenie skóry. Nieco rzadziej mogą wystąpić przemijające uczucie pieczenia lub mrowienia, a także swędzenie. Jeszcze rzadziej mogą pojawić się rumień lub kontaktowe zapalenie skóry. Bardzo rzadko mogą wystąpić nagłe reakcje uczuleniowe, w tym pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy, które są ciężką reakcją alergiczną.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Aciclovir Ziaja?

  Lek nie powinien być stosowany, jeśli pacjent ma alergię na acyklowir, walacyklowir lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Aciclovir Ziaja?

  Jeśli przypadkowo zażyłeś więcej kremu Aciclovir Ziaja skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą – powiedz im, co się stało i poproś o dalsze instrukcje.

  Wygląd

  Lek Aciclovir Ziaja jest kremem o białym lub prawie białym kolorze. Krem jest zapakowany w aluminiową tubę, która jest pokryta od

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Aciclovir Ziaja to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Aciclovir Ziaja zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Aciclovir Ziaja jest Ziaja.

  Kategorie

  Postać

  krem

  Moc

  50 mg/g

  Tablica pytań o Aciclovir Ziaja

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Aciclovir Ziaja to: Hascovir pro, Herpex, Zovirax Intensive.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .