Acerin

płyn na odciski

Acerin to lek w postaci płynu stosowany w celu usuwania odcisków i zgrubiałej skóry. Składnikami czynnymi preparatu są: kwas mlekowy i kwas salicylowy. Acerin wykazuje działanie keratolityczne, zmiękczające na zrogowaciały naskórek ułatwiając jego złuszczanie. Acerin nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci.

Spis treści

  Opis leku

  Acerin – co to?

  Acerin to lek w postaci płynu stosowany w celu usuwania odcisków i zgrubiałej skóry. Składnikami czynnymi preparatu są: kwas mlekowy i kwas salicylowy. Acerin wykazuje działanie keratolityczne, zmiękczające na zrogowaciały naskórek ułatwiając jego złuszczanie. Acerin nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Acerin?

  Zgodnie z treścią ulotki Acerin w postaci płynu należy aplikować pędzelkiem na powierzchnię odcisku lub zgrubiałe miejsce na skórze i odczekać do wyschnięcia. Istotne jest, aby nie dopuścić do rozlania się płynu na zdrową skórę. W razie potrzeby należy powtórzyć aplikację przez kilka dni, a następnie należy wymoczyć nogi i usunąć odcisk.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Acerin?

  Lek Acerin powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Najlepiej trzymać go w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Acerin to płyn, który pomaga w leczeniu odcisków. Lek ten jest stosowany zewnętrznie, czyli nakłada się go bezpośrednio na skórę.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Acerin?

  Jak każdy lek, również Acerin może powodować działania niepożądane u niektórych pacjentów. Mogą wystąpić objawy podrażnienia skóry oraz stan zapalny. W przypadku zastosowania leku na zdrową skórę może dojść do oparzenia i bólu.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Acerin?

  Nie należy stosować leku Acerin w następujących przypadkach:

  • Jeśli pacjent jest uczulony na substancje czynne (kwas salicylowy lub kwas mlekowy) lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • Jeśli pacjent ma cukrzycę lub zaburzenia układu krążenia.
  • Jeśli skóra w otoczeniu odcisku jest uszkodzona lub zmieniona chorobowo.
  • Nie należy stosować leku u dzieci.
  • Nie należy przyjmować doustnie.
  • Nie należy stosować na twarz i w okolicy narządów płciowych.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Acerin?

  W przypadku stosowania leku Acerin zgodnie ze wskazaniami i zalecanym sposobem stosowania nie ma ryzyka przedawkowania. Niemniej, jednak jeśli nastąpi przypadkowe spożycie leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. W takiej sytuacji lekarz będzie w stanie udzielić porady dotyczącej dalszych kroków postępowania.

  Wygląd

  Lek Acerin jest dostępny w postaci płynu, który jest przeznaczony do stosowania na skórę. Jest zapakowany w butelkę wykonaną z bezbarwnego szkła, która ma polipropylenową zakrętkę. Butelka posiada aplikator z pędzelkiem, który ułatwia aplikację płynu na skórę. W jednym opakowaniu znajduje się 8 g płynu na skórę.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Acerin to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Acerin zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Acerin jest Aflofarm.

  Kategorie

  Postać

  Płyn do stosowania na skórę

  Moc

  (195 mg + 98 mg)/g

  Tablica pytań o Acerin

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Acerin to: ABE, Maść na odciski.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .