ACC Optima

tabletki musujące600 mg

Lek ACC Optima to lek występujący w postaci tabletek musujących. Substancją czynną jest acetylocysteina, która powoduje upłynnienie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny, a dzięki temu ułatwia odkrztuszanie. Lek jest stosowany u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem. Preparatu nie można stosować u dzieci do 14. roku życia.

Spis treści

  Opis leku

  ACC Optima – co to?

  Lek ACC Optima to lek występujący w postaci tabletek musujących. Substancją czynną jest acetylocysteina, która powoduje upłynnienie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny, a dzięki temu ułatwia odkrztuszanie. Lek jest stosowany u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem. Preparatu nie można stosować u dzieci do 14. roku życia.

  Dawkowanie

  Jak dawkować ACC Optima?

  Zazwyczaj zaleca się stosowanie jednej tabletki musującej ACC optima raz na dobę (co odpowiada 600 mg acetylocysteiny na dobę) u dorosłych i młodzieży powyżej 14 roku życia. Lek ten nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 14 roku życia. Ważne jest, aby nie przekraczać zaleconej dawki oraz nie stosować leku ACC optima dłużej niż 4 do 5 dni bez konsultacji z lekarzem. Więcej informacji na temat stosowania tego leku można znaleźć w ulotce.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać ACC Optima?

  Lek ACC Optima powinno się przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy trzymać go w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt. Po upływie terminu ważności leku, nie należy go stosować.

  Forma podania

  Lek ACC Optima to tabletki musujące o dawce 600 mg. Lek podaje się doustnie, po rozpuszczeniu tabletki w wodzie.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować ACC Optima?

  Stosowanie leku ACC Optima może prowadzić do różnorodnych niepożądanych efektów. Wśród najbardziej poważnych znajduje się gwałtowna, silna reakcja alergiczna, która objawia się problemami z oddychaniem, obrzękiem twarzy, warg oraz pokrzywką. Inne działania niepożądane obejmują zmiany skórne i błon śluzowych oraz nagłe problemy z oddychaniem. Mniej częste skutki uboczne to reakcje alergiczne, bóle głowy, szumy w uszach, przyspieszone tętno, spadek ciśnienia krwi, mdłości, wymioty, biegunka, bóle brzucha, wysypki oraz gorączka. Zdarza się również, że występują niestrawność, duszność oraz krwotok.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku ACC Optima?

  Leku ACC Optima nie powinno się przyjmować, jeżeli jesteś alergiczny na acetylocysteinę lub inne substancje wchodzące w jego skład. W przypadku wystąpienia objawów alergii, takich jak swędzenie, pokrzywka, trudności w oddychaniu, przyspieszone bicie serca lub spadek ciśnienia krwi, natychmiast zaprzestań stosowania leku i skonsultuj się z lekarzem. Ten lek jest również niewskazany dla osób z aktywnym wrzodem żołądka lub dwunastnicy, ostrym atakiem astmy lub przewlekłą obturacyjną chorobą płuc.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku ACC Optima?

  W sytuacji gdy przez przypadek zażyjesz większą ilość ACC Optima niż powinieneś, bezzwłocznie skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą. Mogą wystąpić u ciebie symptomy związane z układem trawiennym, jak mdłości, wymioty czy nawet biegunka.

  Wygląd

  Lek ACC Optima to okrągłe, białe tabletki, które posiadają linię dzielącą na jednej stronie. Tabletki są sprzedawane w pudełkach. Możesz znaleźć je w tubie zrobionej z tworzywa polipropylenowego lub w miękkim blisterze wykonanym z papieru i aluminium.


  Ulotka

  Ulotka leku ACC Optima dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku ACC Optima to:

  Zalecenia stosowania

  Lek ACC Optima zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku ACC Optima jest Sandoz.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki musujące

  Moc

  600 mg

  Tablica pytań o ACC Optima

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do ACC Optima to: Acetylcysteinum Flegamina, Fluimucil Forte, Mucofortin.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .