ACC Mini

tabletki musujące100 mg

Lek ACC mini występuje w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego, a jego substancją czynną jest acetylocysteina. Preparat powoduje upłynnienie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny, dzięki czemu ułatwia odkrztuszanie. Lek stosowany jest krótkotrwale przy zakażeniach górnych dróg oddechowych u dorosłych i dzieci od 3. roku życia.

Spis treści

  Opis leku

  ACC Mini – co to?

  Lek ACC mini występuje w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego, a jego substancją czynną jest acetylocysteina. Preparat powoduje upłynnienie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny, dzięki czemu ułatwia odkrztuszanie. Lek stosowany jest krótkotrwale przy zakażeniach górnych dróg oddechowych u dorosłych i dzieci od 3. roku życia.

  Dawkowanie

  Jak dawkować ACC Mini?

  Lek ACC mini jest stosowany zwykle w następującym dawkowaniu, w zależności od wieku pacjenta:
  – dla dorosłych i młodzieży powyżej 14 lat: 2 tabletki musujące ACC mini dwa lub trzy razy na dobę (co odpowiada 400 mg do 600 mg acetylocysteiny na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych).
  – dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat: 1 tabletka musująca ACC mini cztery razy na dobę lub 2 tabletki musujące ACC mini dwa razy na dobę (co odpowiada 400 mg acetylocysteiny na dobę w 2 lub 4 dawkach podzielonych).
  – dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 1 tabletka musująca ACC mini dwa lub trzy razy na dobę (200 mg do 300 mg acetylocysteiny na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych).
  Należy pamiętać, że leku ACC mini nie wolno stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat. Nie powinno się stosować leku ACC mini przez dłuższy czas niż 4-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać ACC Mini?

  Lek ACC Mini powinno się przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy trzymać go w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt. Po upływie terminu ważności leku nie należy go stosować.

  Forma podania

  Lek ACC Mini to tabletki musujące o dawce 100 mg. Lek podaje się doustnie, po rozpuszczeniu tabletki w wodzie.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować ACC Mini?

  Lek ACC mini może powodować różne działania niepożądane. Najpoważniejsze to nagła, ciężka reakcja alergiczna z trudnościami w oddychaniu, obrzękiem twarzy, warg, pokrzywką. Inne objawy to zmiany na skórze i błonach śluzowych, nagła duszność. Rzadsze skutki to reakcje alergiczne, ból głowy, szumy uszne, szybkie bicie serca, niskie ciśnienie krwi, mdłości, wymioty, biegunka, ból brzucha, wysypka, gorączka. Czasami mogą wystąpić niestrawność, duszność i krwotok.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku ACC Mini?

  Nie powinno się zażywać leku ACC mini, jeśli jesteś uczulony na którykolwiek z jego składników, w tym acetylocysteinę. Objawy uczulenia to między innymi świąd, pokrzywka, duszność, szybkie bicie serca i obniżone ciśnienie krwi. Gdy tylko pojawią się te objawy, od razu przestań brać lek i skontaktuj się z lekarzem. Nie możesz również brać tego leku, jeśli masz aktywną chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, ostre zaostrzenie astmy lub przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Ten lek nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 3 roku życia.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku ACC Mini?

  Jeżeli przypadkowo przyjmiesz więcej leku ACC mini niż zalecane, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą. Możesz odczuwać objawy związane z układem pokarmowym, takie jak uczucie mdłości, wymioty czy biegunka.

  Wygląd

  Lek jest zapakowany w plastikową tubę, która znajduje się w kartonowym pudełku. W tubie znajdują się 20 tabletek musujących.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku ACC Mini to:

  Zalecenia stosowania

  Lek ACC Mini zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku ACC Mini jest Sandoz.

  Kategorie

  Postać

  Proszek do sporządzania roztworu

  Moc

  100 mg/sasz.

  Tablica pytań o ACC Mini

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do ACC Mini to: ACC Classic, ACC, Fluimucil Muko Junior.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .