ACC Classic

roztwór doustny20 mg/ml

ACC Classic jest lekiem w postaci roztworu doustnego, którego substancją czynną jest acetylocysteina. Preparat powoduje upłynnienie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny, dzięki czemu ułatwia odkrztuszanie. Lek stosowany jest krótkotrwale przy zakażeniach górnych dróg oddechowych u dorosłych i dzieci od 3. roku życia.

Spis treści

  Opis leku

  ACC Classic – co to?

  ACC Classic jest lekiem w postaci roztworu doustnego, którego substancją czynną jest acetylocysteina. Preparat powoduje upłynnienie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny, dzięki czemu ułatwia odkrztuszanie. Lek stosowany jest krótkotrwale przy zakażeniach górnych dróg oddechowych u dorosłych i dzieci od 3. roku życia.

  Dawkowanie

  Jak dawkować ACC Classic?

  Dawkowanie leku ACC Classic jest zależne od wieku pacjenta. Dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, zwykle stosowana dawka to 5 ml roztworu, podawana dwa lub trzy razy na dobę (co odpowiada 200 mg do 300 mg acetylocysteiny na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych). Dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat, zalecana dawka to 10 ml roztworu dwa razy na dobę (co odpowiada 400 mg acetylocysteiny na dobę). Zalecana dawka dla dorosłych i młodzież w wieku powyżej 14 lat to 10 ml roztworu dwa lub trzy razy na dobę (400 mg do 600 mg acetylocysteiny na dobę).

  Przechowywanie

  Jak przechowywać ACC Classic?

  Lek ACC Classic powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł światła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.  Po upływie terminu ważności leku nie należy go stosować.

  Forma podania

  Lek ACC Classic to roztwór doustny, który zawiera 20 mg substancji czynnej na mililitr. Lek ten należy przyjmować doustnie, czyli przez usta.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować ACC Classic?

  Najczęstsze działania niepożądane leku ACC Classic mogą obejmować reakcje alergiczne takie jak trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy i pokrzywka, oraz nagła duszność. Inne działania niepożądane obejmują reakcje nadwrażliwości, ból głowy, szumy uszne, przyspieszone bicie serca, obniżone ciśnienie krwi, nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha, zapalenie jamy ustnej, wysypka, świąd, obrzęk naczynioruchowy, gorączka, niestrawność, krwotok oraz rzadko, reakcja anafilaktyczna. Jeśli doświadczasz którychkolwiek z tych objawów, przerwij stosowanie leku i natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku ACC Classic?

  Nie stosuj leku ACC classic jeśli masz uczulenie na acetylocysteinę, metylu parahydroksybenzoesan, czy inny składnik leku. Nie stosuj także, gdy posiadasz czynną chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, przeżywasz ostry stan astmatyczny, czyli zaostrzenie astmy oskrzelowej lub przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Dla dzieci poniżej 3 lat lek jest niewskazany.

   

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku ACC Classic?

  Jeśli przyjmiesz większą niż zalecana dawkę leku ACC classic, powinieneś skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. W takim przypadku mogą wystąpić objawy związane z układem żołądkowo-jelitowym, takie jak nudności, wymioty i biegunka. Ważne jest, aby poinformować specjalistę o tym, ile leku przyjąłeś oraz jaki czas od przyswojenia minął, ponieważ może to wpłynąć na sposób leczenia. W międzyczasie unikaj przyjmowania dodatkowego leku lub innych środków, które mogą wpłynąć na Twoje jelita i wynik leczenia, dopóki nie uzyskasz dalszych instrukcji od specjalisty.

   

  Wygląd

  ACC Classic to wyglądający na przejrzysty, nieco lepki roztwór o smaku wiśniowym. Lek jest sprzedawany w butelkach z ciemnego szkła, które chronią roztwór przed światłem. Butelki mają polipropylenowe zakrętki z uszczelniającym kołnierzem i są umieszczone w tekturowych pudełkach. W zestawie z butelką otrzymujemy również pomocne narzędzie do odmierzania odpowiedniej ilości leku.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku ACC Classic to:

  Zalecenia stosowania

  Lek ACC Classic zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku ACC Classic jest Sandoz.

  Kategorie

  Postać

  Roztwór doustny

  Moc

  20 mg/ml

  Tablica pytań o ACC Classic

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do ACC Classic to: ACC Mini, ACC Optima, ACC, Fluimucil Forte.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , .