Zdjęcie ABE, płyn na skórę, 89 mg+89 mg/g

ABE

płyn na skórę89 mg+89 mg/g

ABE to lek w postaci płynu na skórę stosowany w leczeniu odcisków i zgrubiałej skóry. Składnikami czynnymi leku są: kwas mlekowy i kwas salicylowy. ABE, płyn na skórę wykazuje działanie keratolityczne oraz zmiękcza zrogowaciały naskórek ułatwiając jego złuszczanie. Nie należy stosować tego preparatu u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować ABE?

  Lek ABE należy stosować 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem miejscowo tylko na powierzchnię odciska lub zrogowaciałej skóry. Po aplikacji płynu należy odczekać aż lek zaschnie. Czas trwania leczenia to około 1 tydzień.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać ABE?

  Lek ABE powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek ABE to płyn, który stosuje się na skórę. Zawiera on 89 mg substancji czynnej na gram płynu.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować ABE?

  Lek ABE może powodować działania niepożądane, jednak nie u każdego wystąpią one w takiej samej formie. Najczęściej obserwowanymi skutkami ubocznymi są pieczenie i nadżerki skóry, które mogą pozostawić przejściowe przebarwienia. Jeśli wystąpią jakiekolwiek nieoczekiwane działania, takie jak rozległe zaczerwienienie skóry lub inne objawy alergiczne, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku ABE?

  Lek ABE nie powinien być stosowany w następujących przypadkach:

  • Jeśli pacjent jest uczulony na substancje czynne (kwas mlekowy lub kwas salicylowy) lub jakikolwiek inny składnik tego leku.
  • Na podrażnioną, zakażoną lub zmienioną zapalnie skórę.
  • U pacjentów z cukrzycą – osoby chore na cukrzycę nie powinny stosować tego leku bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.
  • W okresie ciąży i karmienia piersią.
  • U dzieci w wieku poniżej 2 lat.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku ABE?

  Nie ma informacji dotyczących skutków przedawkowania leku, pod warunkiem, że stosowanie leku odbywa się zgodnie z zaleceniami i w przewidziany sposób.

  Wygląd

  Lek o nazwie ABE ma postać płynu przeznaczonego do aplikacji na skórę. Znajduje się on w butelce ze szkła o kolorze pomarańczowym. Butelka zawiera 8 gramów płynu na skórę oraz jest wyposażona w aplikator polietylenowy i zakrętkę. Całość opakowania została umieszczona w tekturowym pudełku.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku ABE to:

  Zalecenia stosowania

  Lek ABE zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku ABE jest Grupa Inco S.A..

  Kategorie

  Postać

  Płyn na skórę

  Moc

  (89 mg + 89 mg)/g

  Tablica pytań o ABE

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do ABE to: Acerin, Maść na odciski.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .