fbpx

Zdrovit Witaminy i Minerały

Zdrovit Witaminy i Minerały - ulotka informacyjna dla pacjenta

1 tabl. mus. zawiera: 30 mg wit. C, 1 mg wit. B6, 0,8 mg ryboflawiny, 0,7 mg tiaminy, 100 µg folacyny, 75 µg biotyny, 0,5 µg wit. B12, 400 mg wapnia, 400 mg potasu, 150 mg magnezu I 5 mg miedzi.

Suplement diety to specjalny zestaw wit. i minerałów dla zachowania ich prawidłowego poziomu w organizmie podczas stosowania diet odchudzających. Badania naukowe wskazują, że stosowanie diet odchudzających doprowadza do ubytków wit. i minerałów. Szczególnie widoczne są niedobory wit. z grupy B i wit. C a także minerałów takich jak wapń, magnez czy potas. Dlatego suplement został tak skomponowany aby utrzymać w organizmie osoby odchudzającej się prawidłowy poziom wit. i składników mineralnych.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

2 tabl./dobę. 1 tabl. rozpuścić w szklance wody. Wypić przed jedzeniem.

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Opryszczka w ciąży-co stosować?
Zakażenie wirusem opryszki pospolitej, jak wskazuje sama nazwa choroby, występuje bardzo często. Przeciwciała dla HSV-1 posiada aż 89,9% społeczeństwa natomiast dla typu HSV-2 10%. Raz “zdobyty” wirus opryszczki zostaje z nami w postaci utajonej w zwojach nerwowych do końca życia. W przypadku HSV-1 pierwsza infekcja ma miejsce zazwyczaj w dzieciństwie, dlatego przechorowania można zwyczajnie nie pamiętać [1]. Opryszczkę genitalną natomiast często przebiega bezobjawowo, co stwarza wysokie zagrożenie epidemiologiczne. Czym jest opryszczka? Dlaczego pierwsze zakażenie jest zagrożeniem dla ciąży? Czy w okresie ciąży możesz stosować leki bez konsultacji lekarskiej?
Ospa wietrzna — co to za choroba? Kto powinien się zaszczepić?
Ospa wietrzna jest chorobą zakaźną, która rozprzestrzenia się bardzo łatwo. Większość z nas kojarzy ją ze swędzącą wysypką, która jest najbardziej charakterystycznym objawem tej choroby. Przeciwko ospie wietrznej można się zaszczepić, dostępne szczepionki są skuteczne w ponad 95%. Jakie inne objawy występują w przebiegu tej choroby i kto powinien skorzystać ze szczepienia?
Czy dupilumab sprawdzi się w leczeniu astmy u dzieci?
Dupilumab jest wskazany w leczeniu umiarkowanego do ciężkiego atopowego zapalenia skóry u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat, którzy kwalifikują się do leczenia ogólnego. Wyniki badań klinicznych III fazy dowiodły, że substancja ta zmniejsza także ataki astmy i poprawia czynność płuc u najmłodszych pacjentów.
5 popularnych leków OTC, które powodują uzależnienie
W ostatnich latach coraz częściej obserwuje się szczególnie wśród młodzieży tzw. „rekreacyjne” stosowanie niektórych leków dostępnych bez recepty. Przyjmowane są m.in. w celu poprawy nastroju, odurzenia, ułatwienia nawiązywania kontaktów, dobrej zabawy, ale także w wyniku przyzwyczajenia. Ze względu na łatwą dostępność, leki te postrzegane są jako bezpieczne. Nie jest to prawda w szczególności, jeśli nie przestrzega się zalecanego dawkowania i czasu ich stosowania, mogą powodować uzależnienie. Leki OTC mogą uzależniać, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. W niektórych przypadkach konieczna może być terapia w specjalistycznych ośrodkach leczenia uzależnień. Oto 5 popularnych leków dostępnych bez recepty, które uzależniają.
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x