fbpx

Zacmin

Zacmin - ulotka informacyjna dla pacjenta

1 kaps. zawiera 150 mg kwasu α-lipinowego, 100 mg tauryny, 50 mg L-cysteiny, 1 mg L-glutationu, 15 mg koenzymu Q10, 80 mg wit. C, 2 mg manganu, 1 mg miedzi, 55 µg selenu.

Składniki zawarte w suplemencie diety: glutation – bardzo silny antyoksydant, naturalnie wytwarzany w ludzkim organizmie, wspomaga i regeneruje inne przeciwutleniacze. Kwas α-liponowy – wszechstronny antyoksydant, wpływa na aktywność wit. C i glutationu. Tauryna – aminokwas o działaniu ochronnym na białka, również te występujące w soczewce oka, uzupełnia działanie innych antyoksydantów. L-cysteina – bierze udział w powstawaniu glutationu i tauryny oraz utrzymaniu ich prawidłowego stężenia w komórkach. Wit. C – naturalny antyoksydant występujący w oku, w największej koncentracji w ludzkim organizmie; przyczynia się do właściwej produkcji kolagenu niezbędnego dla normalnego funkcjonowania naczyń krwionośnych, chroni komórki przed działaniem wolnych rodników. Miedź, selen, mangan – wspomagają prawidłowe funkcjonowanie antyoksydantów, chronią komórki przed stresem oksydacyjnym. Polecany dla osób narażonych na: postępującą z wiekiem utratę ostrości i przejrzystości widzenia działanie szkodliwych czynników środowiskowych.

Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dorośli i młodzież (powyżej 18 rż.): 1 kaps./dobę.

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Rola probiotyków w leczeniu nieswoistych chorób zapalnych jelit
Populacje bakteryjne wchodzące w skład mikroflory jelitowej warunkują prawidłowe funkcjonowanie nie tylko układu pokarmowego, ale również układu immunologicznego. Skład mikroflory zależy od wielu czynników takich jak wiek, nawyki żywieniowe, choroby przewlekłe, stosowanie antybiotyków czy leków przeciwzapalnych [1]. Naruszenie równowagi mikrobiologicznej w jelicie skutkuje podtrzymaniem stanu zapalnego w obrębie śluzówki i w konsekwencji nasileniem objawów chorobowych [2].
Jak zadbać o pamięć? Europejski Dzień Mózgu
Zwrócenie uwagi na zagadnienia związane z mózgiem trwają od wielu lat. Europejski Dzień Mózgu przypada na 18 marca. Obecnie obchody organizowane są na wielu uczelniach wyższych. Patronaty nad obchodami obejmuje też wiele organizacji. Nie tylko kraje europejskie chcą zwrócić uwagę na funkcjonowanie tego zagadkowego narządu, jego zdolności poznawczych, czynników wpływających stymulująco czy hamująco na rozwój. Dzień ten ma zwrócić uwagę również na choroby związane z układem nerwowym oraz na szereg innych zagadnień.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x