Wzrostan
Wzrostan - ulotka informacyjna dla pacjenta
10 ml syropu zawiera 200 mg wapnia, 105 mg fosforu, 3,75 µg wit. D3 i 56,3 µg wit. K. Ekstrakt z pędów bambusa standaryzowany na zawartość krzemu – 14,7 mg ekstraktu dostarcza 10 mg krzemu.
Składniki suplementu diety zalecane są w celu: prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci, uzupełnienia diety w wapń, fosfor, wit. D3 oraz wit. K.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
1 łyżeczka/dobę.
Wzrostan - zamienniki
Artykuły warte przeczytania #leki.pl
Klabax, Sumamed, Macromax — to handlowe nazwy popularnych antybiotyków makrolidowych. Tuż obok powszechnych β-laktamów, stanowią one coraz szerszą grupę leków przeciwdrobnoustrojowych przepisywanych przez lekarzy. Czym są antybiotyki makrolidowe? Jaki mają mechanizm działania? Czy mogą powodować skutki uboczne?
Wprowadzenie antybiotyków do lecznictwa za sprawą Alexandra Fleminga niewątpliwie zrewolucjonizowało świat medycyny. Leki te wykorzystuje się nie tylko w lecznictwie, ale również w wielu dziedzinach gospodarki. Otworzyły nowe ścieżki rozwoju oraz uratowały nas przed wieloma, niegdyś śmiertelnymi chorobami. To wszystko sprawiło, że stały się one synonimem „leku na wszystko”, co niestety jest błędną tezą. Jakie pytania na temat antybiotyków można usłyszeć za pierwszym stołem? Czy rzeczywiście leki te wykazują wielotorowe działanie?
Celem leczenia ran i oparzeń jest przyspieszenie gojenia, ochrona przed drobnoustrojami, łagodzenie bólu i minimalizacja ryzyka powstania blizn. Przez wiele lat uważano, że skaleczone miejsce lepiej pozostawić odkryte. Jednak ostatnie badania wykazały, że brak opatrunku zwiększa ryzyko powstania blizny, infekcji oraz ponownego urazu. Ponadto wilgotne środowisko przyspiesza proces gojenia [1].
Zapalenie zatok jest jednym z najczęstszych schorzeń górnych dróg oddechowych. Objawia się cieknącym katarem, niedrożnością nosa oraz bólem głowy w okolicach skroni. Przyczyną jak w przypadku większości zapaleń dróg oddechowych są wirusy, bakterie i grzyby. Zapalenie zatok może trwać nawet do 12 tygodni. Jednak szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia może znacznie skrócić i złagodzić jego przebieg.
Na świecie ok. 1% ludzi cierpi na padaczkę. Pomimo że jest to powszechnie występująca choroba, bardzo mało osób wie, jak zachować się w przypadku ataku padaczki u postronnej osoby. Co mogą zrobić chorzy po pierwszym ataku, aby zapobiec kolejnym?
Zatkany nos, cieknący katar albo łzawiące oczy to rzeczy, które mocno wpływają na komfort życia codziennego. Są to klasyczne objawy alergii, która najczęściej dotyka ludzi w okresie wiosenno-letnim. W aptekach jest wiele środków, w tym także bez recepty, o działaniu przeciwalergicznym. Dzisiaj porównamy leki z cetyryzyną oraz loratadyną.