fbpx

Vitreolent

Vitreolent - ulotka informacyjna dla pacjenta

Zmętnienia i wylewy krwi do ciała szklistego o różnej etiologii – wiek, nadciśnienie, cukrzyca, zmiany okołonaczyniowe, zmętnienia soczewki jako pierwszy objaw starczej zaćmy.

1 ml preparatu zawiera 3 mg jodku potasu i 3 mg jodku sodu.

Dorośli: 1 kropla do oka wykazującego zmiany chorobowe 1-3x/dobę. Dzieci i młodzież: nie określono dotychczas bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Dzieci powyżej 12 lat i młodzież: 1 kropla do oka wykazującego zmiany chorobowe 1-3x/dobę. Pacjenci w podeszłym wieku. Nie ma danych wskazujących na konieczność zmiany dawki u pacjentów w podeszłym wieku.

Badania na zwierzętach wykazały, że związki beztlenowe jodu wykazują potencjał oksydacyjno-redukcyjny skutkiem czego mogą one redukować wiązania disiarczkowe białek soczewki oka do wolnych grup wodorosiarczkowych. Na skutek tego zmniejsza się ilość wiązań pomiędzy cząsteczkami białek jak również wiązań wewnątrzcząsteczkowych. Skutki działania jodków na wczesne stany zaćmy starczej nie są dokładnie ocenione. Stwierdzono, że w niektórych przypadkach jodki mogą opóźniać zmętnienie soczewki oraz pogarszanie się ostrości wzroku.

Stwierdzona w wywiadzie nadwrażliwość na preparaty zawierające jod. Nadwrażliwość na jeden ze składników produktu. Zaburzenia czynności tarczycy.

Nie stwierdzono występowania interakcji z lekami stosowanymi ogólnoustrojowo. W przypadku konieczności jednoczesnego stosowania produktu z innymi lekami do oczu należy zachować odstęp, co najmniej 5 min. pomiędzy zakrapianiem kolejnego preparatu.

Brak danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży. Stosowanie produktu w okresie ciąży nie jest zalecane za wyjątkiem przypadków, kiedy lekarz zadecyduje, że korzyści dla matki są większe niż ryzyko uszkodzenia płodu. Brak danych odnośnie stosowania produktu w okresie karmienia piersią.

Zagrożenie przedawkowaniem produktu np. przez przypadkowe przyjęcie doustne jest ograniczone z powodu niewielkiego stężenia substancji czynnych w produkcie.

Vitreolent - wskazania i zastosowanie

Vitreolent - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Rutinoscorbin, Rutinacea czy Scorbolamid – co wybrać?
Jak wzmocnić organizm podczas infekcji? W okresie przeziębień najczęściej sięgamy po środki z dużą ilością witaminy C oraz takie, które podniosą nam odporność. Gdy czujemy, że „coś nas bierze” wspomagamy się lekami o silniejszym działaniu. Jednymi z najczęściej stosowanych środków są: Rutinoscorbin, Cerutin, Scorbolamid i Rutinacea. Mimo iż mają podobny […]
Czy bieganie niszczy stawy?
Bieganie potrafi dać wiele radości i zbudować formę. Jednakże nie zawsze jest ono bezpieczne, dlatego ważne, żeby biegać odpowiedzialnie! Wielu ludzi uważa, że skoro podczas kilometrowego biegu, stopa uderza ok. tysiąc razy z siłą nacisku nawet czterokrotnie większą niż ciężar ciała, to musi to być niezdrowe dla stawów. Z tego artykułu dowiesz się, czy to prawda, czy mit!
Co oznacza ból w klatce piersiowej?
Ból w klatce piersiowej może mieć wiele przyczyn. Nie zawsze zwiastuje poważne dolegliwości, jednak niekiedy może oznaczać stan zagrożenia życia i wymaga natychmiastowej interwencji lekarskiej. Jakie choroby mogą powodować ból w klatce piersiowej i co zrobić kiedy się on pojawi?
Hydrokortyzon-zastosowanie, środki ostrożności i preparaty
Na pewno znasz maść z hydrokortyzonem. Lekarz zalecił, gdy dostałeś wysypki i bardzo swędziła. A pamiętasz, jak po maści z hydrokortyzonem szybko zniknęły Twojemu dziecku bąble po komarach? Teraz czas, abyś się upewnił czy prawidłowo używasz hydrokortyzonu w maści i czy można go stosować u dzieci? A czy wiesz, że hydrokortyzon jest sterydową maścią i kupisz ją bez recepty?
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x