fbpx

Visolvit Junior żelki

Visolvit Junior żelki - ulotka informacyjna dla pacjenta

1 żelek zawiera: 400 µg wit. A, 8 mg niacyny (wit. B3), 3 mg kwasu pantotenowego (wit. B5), 0,7 mg wit. B6, 1 µg wit. B12, 40 mg wit. C, 2,5 µg wit. D3, 4 mg wit. E, 12,5 µg wit. K, 100 µg kwasu foliowego, 25 µg biotyny, 15 µg selenu, 5 mg rutyny.

Suplement diety, zawierający codzienny zestaw 11 wit., selenu oraz rutyny. Suplement diety w postaci multiwitaminowych kolorowych żelków o owocowym smaku, zalecany dzieciom powyżej 3. rż. (1-2 żelki/dobę) jako uzupełnienie codziennej diety w wit. Soczyste żelki występują w 4 smakach: cytrynowym, jabłkowym, malinowym i pomarańczowym. Wit. C wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Wit. B12 bierze udział w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, utrzymuje prawidłowe funkcje psychologiczne, zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia. Wit. A pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia, pomaga zachować zdrową skórę oraz w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych. Wit. D wpływa na prawidłowy wzrost i rozwój kości u dzieci. Wit. E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Niacyna pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Kwas pantotenowy przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Dodatkowo pomaga w utrzymaniu sprawności umysłowej. Selen pozwala utrzymać zdrowe włosy i paznokcie. Rutyna spowalnia utlenianie wit. C, dzięki czemu przedłuża jej działanie oraz przyspiesza gojenie ran.

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników suplementu. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dzieci powyżej 3 rż.: 1 żelek/dobę. Dzieci powyżej 4 lat: 1-2 żelki/dobę.

Visolvit Junior żelki - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Syrop hamujący kaszel -Thiocodin, Levopront czy Supremin?
Kaszel suchy to rodzaj mechanizmu obronnego naszego organizmu. Najczęściej spowodowany jest infekcjami wirusowymi, ale jego przyczyną może być także astma, czy nawet niewydolność serca. Choć pacjenci często mają trudności z odróżnieniem kaszlu suchego od mokrego, to takie zróżnicowanie jest koniecznie do wdrożenia odpowiedniego leczenia. Jakie leki stosuje się w łagodzeniu suchego kaszlu?
Scopolan czy No-spa? Który lek będzie silniejszy?
Stany skurczowe w obrębie jamy brzusznej mogą mieć różną etiologię. Niezależnie od przyczyny, w większości przypadków pomocne mogą okazać się leki spazmolityczne. Najbardziej powszechnymi lekami stosowanymi rozkurczowo są drotaweryna i hioscyna. W jakich produktach leczniczych występują? Jakie inne leki można jeszcze stosować?
Dżuma – czym jest czarna śmierć?
Choroby zakaźne znane są człowiekowi od zarania dziejów. Pomimo, że wiele z nich nie jest już tak groźna jak kiedyś, to sama myśl o nich napełnia człowieka lękiem. Światowy kryzys wywołany przez pojawienie się koronawirusa Covid-19 przypomniał, jak wyglądają pandemie. Czy można go jednak porównać do dżumy, która przez kilkanaście lat potrafiła zabić ¼ populacji Europy?
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x