fbpx

Venolan

Venolan - ulotka informacyjna dla pacjenta

Trokserutyna stosowana jest w leczeniu zaburzeń krążenia żylnego i limfatycznego, w zespołach pozakrzepowych, w zapaleniu żył kończyn dolnych, w żylakach kończyn dolnych, w obrzękach pochodzenia żylnego, w owrzodzeniach podudzi, w nadmiernej przepuszczalności naczyń włosowatych, w przypadkach skłonności do wybroczyn i krwotoków.

1 kaps. twarda zawiera 300 mg trokserutyny.

Zaleca się 1 kaps. 2-3x/dobę po posiłkach. Dawka podtrzymująca: 1 kaps./dobę po posiłku.

serutyna (mieszanina hydroksyetylorutozydów) należy do flawonoiów. Działa ochronnie na naczynia krwionośne i wykazuje działanie lecznicze w mikroangiopatii spowodowanej zaburzeniem krążenia żylnego. W organizmie hamuje utlenianie kwasu askorbowego i pośrednio uczestniczy w syntezie elementów strukturalnych tkanki łącznej – kolagenu. Trokserutyna bierze udział w powstawaniu fizjologicznego inhibitora hialuronidazy – PHI – odpowiedzialnego za prawidłowy stan śródbłonka naczyń (przeciwdziała ich pękaniu). Wpływa na ukrwienie, ułatwiając przepływ krwinek przez naczynia włosowate, oraz hamując agregację płytek krwi i krwinek. Antyagregacyjne działanie trokserutyny może wynikać z hamowania aktywności lipooksygenazy i cyklooksygenazy. Nie stwierdzono wpływu trokserutyny na aktywność granulocytów u osób z astmą oskrzelową. W badaniach wykazano, że O-/β-hydroksyetylo)-rutozydy hamują adherencję leukocytów zarówno u osób zdrowych, jak i chorych na miażdżycę zarostową tętnic. Hamowanie zdolności adherencyjnej krwinek białych pod wpływem O-/β-hydroksyetylo)-rutozydów jest niezależne od aktywności cAMP i tromboksanu w osoczu. Długotrwałe stosowanie flawonoidów może powodować powstawanie przeciwciał skierowanych przeciw flawonoidom. Wykazano w badaniach eksperymentalnych, że trokserutyna wywiera działanie hepatoprotekcyjne podczas jednoczesnego stosowania z kumaryną. Działanie to polega na hamowaniu peroksydacji lipidów wywołanej stosowaniem kumaryny. Ponadto trokserutyna hamuje wytwarzanie reaktywnych nadtlenków i wykazuje działanie kardioprotekcyjne oraz może chronić przed toksycznym wpływem reaktywnych nadtlenków na śródbłonek naczyń. zakresie toksycznego działania reaktywnych nadtlenków na śródbłonek naczyń.

Nadwrażliwość na trokserutynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Nie stwierdzono interakcji z innymi produktami leczniczymi.

Brak jest danych na temat wpływu trokserutyny na płód i przebieg ciąży, dlatego nie zaleca się stosowania produktu leczniczego w całym okresie ciąży. Nie ma dokładnych informacji na temat przechodzenia trokserutyny i jej metabolitów do mleka, dlatego nie zaleca się stosowania produktu leczniczego w okresie karmienia piersią.

W przypadku przedawkowania produktu leczniczego zaleca się sprowokowanie wymiotów lub wykonanie płukania żołądka i leczenie objawowe.

Venolan - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Opryszczka w ciąży — co stosować?
Zakażenie wirusem opryszki pospolitej, jak wskazuje sama nazwa choroby, występuje bardzo często. Przeciwciała dla HSV-1 posiada aż 89,9% społeczeństwa natomiast dla typu HSV-2 10%. Raz “zdobyty” wirus opryszczki zostaje z nami w postaci utajonej w zwojach nerwowych do końca życia. W przypadku HSV-1 pierwsza infekcja ma miejsce zazwyczaj w dzieciństwie, dlatego przechorowania można zwyczajnie nie pamiętać [1]. Opryszczkę genitalną natomiast często przebiega bezobjawowo, co stwarza wysokie zagrożenie epidemiologiczne. Czym jest opryszczka? Dlaczego pierwsze zakażenie jest zagrożeniem dla ciąży? Czy w okresie ciąży możesz stosować leki bez konsultacji lekarskiej?
Leczenie i usuwanie próchnicy
Próchnica to choroba tkanek zęba, powodująca powstawanie ubytków w ich strukturze. Jest tak powszechna, że weszła w poczet chorób cywilizacyjnych. Dotyka już niespełna roczne dzieci, a wśród dorosłych ciężko znaleźć kogoś, kto się z nią nie zmaga. Jak skutecznie walczyć z próchnicą?
Beta-karoten na opalanie. Który preparat wybrać?
Beta karoten to barwnik, który kojarzy się ze wspomaganiem opalania. Dzięki niemu opalenizna przybiera piękny kolor. Jego funkcje jednak nie ograniczają się do poprawienia kolorytu naszej skóry. Ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wzroku, wspomaga leczenie problemów skórnych oraz działa przeciwstarzeniowo.
Jak dieta zachodnia wpływa na naszą mikroflorę jelitową?
Dieta zachodnia to domena zachodu Europy i USA. Jest bogata w tłuszcze, produkty przetworzone oraz cukry proste. Jednocześnie jest niezwykle niedoborowa, przez co stanowi podłoże wielu chorób cywilizacyjnych. Niewłaściwa zawartość talerza przekłada się na zaburzenia mikroflory jelitowej. Jaka jest zależność między naszym jadłospisem a rozwojem bakterii probiotycznych?
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x