fbpx

Travogen

Travogen - ulotka informacyjna dla pacjenta

Powierzchowne zakażenia grzybicze skóry np. grzybica skóry rąk i stóp, grzybica pachwin, okolic narządów płciowych, łupież pstry, łupież rumieniowy.

1 g kremu zawiera 10 mg izokonazolu azotanu.

Produkt leczniczy powinien być stosowany raz/dobę na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry. Zazwyczaj w zakażeniach grzybiczych stosuje się terapię miejscową przez okres 2-3 tyg. W zakażeniach opornych na leczenie (w szczególności w zakażeniach przestrzeni międzypalcowych) czas terapii może ulec wydłużeniu do 4 tyg. Możliwe są również dłuższe schematy leczenia. W przypadku zakażeń grzybiczych przestrzeni międzypalcowych dłoni i stóp, zaleca się umieszczanie paska z gazy, posmarowanej produktem leczniczym, pomiędzy palcami dłoni lub stóp. W celu uniknięcia nawrotu zakażenia grzybiczego leczenie powinno być kontynuowane przynajmniej przez 2 tyg. po ustąpieniu objawów choroby. Dzieci i młodzież. Nie jest konieczne dostosowanie dawki w przypadku stosowania produktu leczniczego u niemowląt, dzieci i młodzieży.

Izokonazolu azotan stosowany jest w leczeniu powierzchownych zakażeń grzybiczych skóry. Wykazuje szerokie spektrum działania przeciwgrzybiczego. Izokonazolu azotan działa na dermatofity, drożdżaki, grzyby drożdżakopodobne (w tym wywołujące łupież pstry), pleśniaki, jak również grzyby i in-vitro bakterie Gram – dodatnie wywołujące łupież rumieniowy.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji produktu leczniczego z innymi lekami.

Dotychczasowe dane ze stosowania produktu leczniczego w okresie ciąży nie wskazują na szkodliwe działanie izokonazolu azotanu na przebieg ciąży lub stan zdrowia płodu/ noworodka. Dotychczas nie ma innych istotnych danych epidemiologicznych. Należy zachować ostrożność w przypadku przepisywania leku kobietom w ciąży. Lek jest produktem leczniczym o działaniu miejscowym. Nie wiadomo, czy izokonazolu azotan wydziela się do mleka ludzkiego i w związku z powyższym nie można wykluczyć ryzyka ekspozycji na dziecko karmione piersią. Matki karmiące piersią powinny unikać stosowania produktu leczniczego na sutki, w celu zapobieżenia spożyciu produktu przez dziecko karmione piersią. Przy zachowaniu wskazówek dotyczących stosowania, istnieje małe prawdopodobieństwo, że dawki lecznicze izokonazolu przenikają do mleka kobiet karmiących piersią. Jednak w związku z brakiem odpowiednich badań u kobiet karmiących piersią, produkt leczniczy należy zastosować jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyści dla matki przeważają nad potencjalnymi zagrożeniami dla dziecka. Dane przedkliniczne nie wykazały ryzyka odnośnie płodności.

Wyniki badań toksykologicznych nie wykazują żadnego ryzyka ostrego zatrucia produktem leczniczym, nawet w następstwie zastosowania produktu leczniczego na dużą powierzchnię skóry w warunkach sprzyjających absorpcji leku, czy też w przypadku niezamierzonego przyjęcia doustnego.

Travogen - wskazania i zastosowanie

Travogen - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Czym smarować ganglion?
Ganglion to guzek występujący najczęściej w okolicy nadgarstka. Po wyprostowaniu ręki może być on niewidoczny, ale zaniedbany i nieleczony może doprowadzić nawet do ograniczenia ruchomości stawu i bezwładu mięśni. Nawet leczony potrafi jednak nawracać. Co w takim razie można z nim zrobić? Czym smarować? Czy są jakieś skuteczne metody, aby pozbyć się go raz na zawsze?
Jaka witamina C jest najlepsza? Przegląd dostępnych leków
Kwas askorbinowy, znany szerzej jako witamina C, to związek, bez którego ludzki organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Pacjenci często kojarzą go głównie z budowaniem odporności, choć to nie jedyne zastosowanie witaminy C. Niezależnie od przesłanek do suplementowania kwasu askorbinowego, warto wybrać wartościowy produkt. Jakie leki z witaminą C są obecnie dostępne na rynku?
Konopie lekiem na autyzm?
W ostatniej dekadzie produkty na bazie konopi okazały się jednym z najbardziej skutecznych narzędzi terapeutycznych dla dzieci ze zdiagnozowanymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Rodzice pacjentów leczonych preparatami uzyskanymi z tej rośliny zauważają u swoich pociech obniżony poziom lęku, mniej zaburzeń behawioralnych, a czasem nawet zwiększone zainteresowanie kontaktem z ludźmi i poprawę zdolności komunikacyjnych. Coraz większa dostępność do nowoczesnych produktów zawierających kannabinoidy pozwala lepiej dopasować terapię do indywidualnych potrzeb dziecka.
Na co pomaga czosnek w tabletkach?
Czosnek jest znany każdemu, niektórzy nie wyobrażają sobie wielu potraw bez jego dodatku. Jednak nie wszystkim odpowiada jego smak i zapach. Bez wątpienia czosnek posiada bardzo dużo zalet i warto go spożywać. Dla osób, które nie przepadają za jego zapachem stworzono suplementy diety z bezzapachowym czosnkiem. Czy są skuteczne? Które preparaty są warte uwagi? 
Koksyby - niesteroidowe leki przeciwzapalne III generacji
Terapia bólu to skomplikowany i szeroki temat. Nie ma chyba osoby, która w swoim życiu nie doznała bólu. Jego nasilenie i podłoże bywa różne, dlatego w aptekach są dostępne substancje z różnych grup terapeutycznych. W tym artykule przeanalizujemy działanie koksybów, czyli Niesteroidowych Leków Przeciwzapalnych o selektywnym działaniu wobec cyklooksygenazy 2.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x