fbpx

Tiliros

Tiliros - ulotka informacyjna dla pacjenta

Wspomagająco w podrażnieniach i stanach zapalnych śluzówki gardła (np. w początkowym okresie przeziębienia), w suchym kaszlu.

1 tabl. do ssania zawiera 600 mg kwiatostanu lipy, 100 mg kwiatu róży i 40 mg kwasu askorbowego. 1 tabl. zawiera nie mniej niż 3,5 mg flawonoidów w przeliczeniu na kwercetynę.

Dzieci: 3-4 tabl./dobę. Dorośli: 4-6 tabl./dobę. Tabl. należy ssać powoli. Nie połykać.

Zawarty w kwiatostanach lipy śluz łagodzi podrażnienia śluzówki jamy ustnej i gardła poprzez pokrycie jej warstwą ochronną. Osłania on błonę śluzową gardła zmniejszając działanie środków drażniących, izoluje też od nich punkty kaszlowe. Śluz roślinny, dzięki dużej adsorpcji wody, zwilża błonę śluzową jamy ustnej oraz nawilża jamę ustną i gardło. Witamina C zawarta w preparacie uzupełnia jej ubytki w organizmie powstałe wskutek podwyższonej temperatury ciała, picia płynów i wzmożonej diurezy, a kwiatostan lipy zawiera flawonoidy działające ochronnie na witaminę C zawartą w preparacie. Miód zawarty w preparacie jest tradycyjnie stosowany w przeziębieniach, kaszlu i chrypce, jego smak powoduje zwiększone wydzielanie śliny, co dodatkowo zwilża śluzówkę gardła.

Uczulenie na miód lub produkty pszczele. Nietolerancja fruktozy. Pleśniawki w jamie ustnej. Choroba glutenowa (celiakia).

Nie znane.

Nie znany jest wpływ leku na zdrowie matki i dziecka w okresie ciąży i karmienia.

Nic są znane objawy przedawkowania u ludzi. U osób skłonnych do biegunek może wystąpić rozluźnienie stolca.

Tiliros - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

COVID-19 a dieta
Staramy się dbać o zdrowie i prowadzić higieniczny tryb życia. Takie podejście ma nam zapewnić lepszą odporność i dodać punkty w walce z infekcją. Ale właściwie co to znaczy i dlaczego jest tak ważne? Od początku pandemii pojawiają się zalecenia dietetyczne mające wzmocnić nasz układ immunologiczny. Wiele z nich powtarza się, ale czy naprawdę mają uzasadnienie?
Czy suplementacja może zapobiec napadom migreny?
Migrena w istotny sposób obniża jakość życia. Zmniejsza wydolność psychiczną i fizyczną, a u dzieci prowadzi do słabych wyników w nauce. Ponadto migrena może towarzyszyć innym chorobom np. alergii, depresji i zapaleniu zatok. Znalezienie skutecznych sposobów leczenia i zapobiegania migrenie jest ważne ze względu na wciąż rosnące rozpowszechnienie migreny i to, że dotyka ona osób w okresie największej aktywności zawodowej.
COVID-19: Wariant delta — co warto wiedzieć?
W ostatnim czasie media na całym świecie zdominowała wiadomość o nowym wariancie wirusa SARS CoV-19. Każda nowa odmiana to nowe wyzwanie dla świata medycyny. Naukowcy muszą zająć się badaniem jego dotychczas nieznanych cech, jakie wirus nabywa z każdą mutacją. W związku z tym pytanie, które się nasuwa to: czy szczepienia będą nas chronić przed nowym wariantem [3]? 
Udar cieplny — jak się przed nim uchronić?
Lato nierozerwalnie wiąże się z falami upałów. Nierzadko temperatura przekracza nawet 30°C, a do tego dochodzi wilgotność, która potęguje odczuwanie gorąca. Udar cieplny to wynik nieprawidłowej ciepłoty ciała, który może powodować bardzo poważne zdrowotne konsekwencje. Jak się przed nim uchronić?
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x