fbpx

Tantum Verde Smak Eukaliptusowy

Tantum Verde Smak Eukaliptusowy - ulotka informacyjna dla pacjenta

Leczenie dolegliwości i objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła.

1 pastylka zawiera 3 mg benzydaminy chlorowodorku, co odpowiada 2,68 mg benzydaminy.

Dorośli i dzieci powyżej 6 rż.: 1 pastylka 3x/dobę. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Leczenie ciągłe nie powinno przekraczać 7 dni. Dzieci 6-11 lat: produkt leczniczy powinien być stosowany pod kontrolą osoby dorosłej. Dzieci poniżej 6 rż: ze względu na postać farmaceutyczną, produktu leczniczego nie należy stosować u dzieci poniżej 6 r.ż. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Leczenie ciągłe nie powinno przekraczać 7 dni.

Benzydamina należy do indolowych NLPZ do stosowania miejscowego i ogólnego. Produkt leczniczy, w którego skład wchodzi benzydamina, stosuje się miejscowo. W badaniach klinicznych potwierdzono skuteczność benzydaminy w usuwaniu dolegliwości związanych z zapalnymi schorzeniami jamy ustnej i gardła. Ponadto zaznaczone jest działanie miejscowo znieczulające benzydaminy. Te wszystkie właściwości są uzupełnione przez działanie antyseptyczne. Produkt leczniczy jest na ogół dobrze tolerowany i wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Nie badano interakcji leku z innymi produktami.

Brak danych lub istnieją tylko ograniczone dane dotyczące stosowania benzydaminy u kobiet w okresie ciąży. Brak danych lub istnieją tylko ograniczone dane dotyczące stosowania benzydaminy u kobiet w okresie karmienia piersią. Brak wystarczających danych dotyczących przenikania benzydaminy i/lub metabolitów do mleka ludzkiego. Produktu leczniczego nie należy stosować w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

Bardzo rzadko donoszono o objawach przedawkowania (pobudzenie, drgawki, potliwość, niezborność, drżenie, wymioty) u dzieci, po spożyciu produktów leczniczych zawierających benzydaminę, w dawkach około stukrotnie większych niż dawka zawarta w pojedynczej pastylce. W razie przedawkowania należy wywołać wymioty lub przeprowadzić płukanie żołądka. Pacjenta należy obserwować stosując leczenie objawowe, w tym utrzymywać właściwe nawodnienie organizmu.

Tantum Verde Smak Eukaliptusowy - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Indeks glikemiczny i kontrola cukrzycy
Indeks glikemiczny pomoże Ci wybrać co jeść, aby nadmiernie nie wzrósł cukier po posiłku. Szczególnie na początku choroby, gdy jeszcze nie orientujesz się jak to, co jesz, wpływa na poziom glukozy we krwi. Wystarczy, że skorzystasz z tabeli i sprawdzisz wskaźnik IG produktu. Wybieraj zawsze produkty o niskich indeksach. Teraz z optymizmem oczekuj postępów leczenia. Jednak wskaźnik ma również kilka pułapek. Uważaj na nie! Dlatego z czasem rozszerzaj wiedzę o inne sposoby kontroli cukrzycy, nie tylko w dietoterapii.
Kamienie nerkowe — sposoby leczenia i przeciwdziałanie
Dolegliwości układu moczowego to częsta przypadłość, z jaką zmagają się pacjenci. Niektóre choroby są poważne i wymagają natychmiastowej konsultacji lekarskiej, jednak z innymi może pomóc farmaceuta. Takim przykładem będą kamienie nerkowe, które szybko zdiagnozowane i odpowiednio leczone, uchronią chorego przed poważnymi komplikacjami.
Nowa szansa dla pacjentów z ADHD
Nowe badania zaprezentowane na sesji Anxiety and Depression Association of America (ADAA) 2021 dają nadzieję na lepsze życie pacjentom z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) oraz z zespołem stresu pourazowego (PTSD).
Stres oksydacyjny — czy wpływa na rozwój chorób cywilizacyjnych?
Ludzki organizm w długim procesie ewolucji wykształcił zdolność wykorzystywania tlenu jako źródła energii. Choć nasze życie bez tlenu jest niemożliwe, to jego pochodne mogą również stanowić dla nas pewne zagrożenie. Reaktywne formy tlenu to aktywne chemicznie cząsteczki, które mogą wyrządzić nam wiele krzywdy, a ich nadmiar nazywany jest stresem oksydacyjnym. Jakie są jego konsekwencje?
Mocznik — przegląd i zasady stosowania preparatów
Wysuszona, pękająca, rogowaciejąca lub łuszcząca się skóra to powszechny problem dermatologiczny. Czasami bywa efektem nadmiernego wysuszenia czy ekspozycji na czynniki zewnętrzne, ale może zwiastować poważniejsze choroby. Często dolegliwość nasila się wraz z wiekiem. Mocznik jest substancją, która może pomóc w powyższych dolegliwościach. Związek występuje w różnych stężeniach w preparatach aptecznych, dlatego istnieje możliwość indywidualizacji terapii pod pacjenta.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x