fbpx

Tabletki Uspokajające Labofarm

Tabletki Uspokajające Labofarm - ulotka informacyjna dla pacjenta

Tradycyjnie w przejściowych, łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz okresowych trudnościach w zasypianiu.

1 tabl. zawiera 170 mg korzeń kozłka, 50 mg szyszka chmielu, 50 mg liść melisy, 50 mg ziele serdecznika. 1 tabl. zawiera nie mniej niż 0,15 mg kwasów walerenowych.

Dorośli, młodzież powyżej 12 lat: 2 tabl. 3x/dobę. W trudnościach z zasypianiem: 2 tabl. 0,5-1 h przed snem lub, jeśli konieczne dodatkowo 2 tabl. wieczorem. Lek popić wystarczającą ilością płynu. Dzieci: stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat nie zostało ustalone z powodu braku odpowiednich danych. Czas stosowania: jeśli objawy nie ustąpią po 2-4 tyg. lub nasilą się w trakcie stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie uspokajające i ułatwiające zasypianie udowodniono zarówno dla surowca, jak i wyizolowanych z niego składników i frakcji (walepotriaty, seskwiterpeny, olejek). Walepotriaty (waltrat, acetowaltrat i dihydrowaltrat) działają uspokajająco i są odpowiedzialne za działanie rozkurczające wyciągów z kozłka. Spośród seskwiterpenów najsilniejsze działanie uspokajające i zmniejszające ruchliwość wykazały walerenal i kwas walerenowy, podobnie jak uzyskany z korzenia olejek. Valerenal działanie to wykazywał w dawce 50mg/kg.

Nie należy stosować leku, w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

Preparat może nasilać działanie leków o działaniu depresyjnym na OUN oraz wykazywać interakcje z lekami hamującymi krzepnięcie.

Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dla produktu nie zaobserwowano objawów przedawkowania.

Kłącze imbiru zapobiega występowaniu nudności i wymiotów wywołanych bodźcami lokomocyjnymi. Tradycyjnie stosuje się w chorobie lokomocyjnej i jej objawach: nudnościach, wymiotach. Stosować zapobiegawczo przed podróżą samochodem, autobusem, samolotem, statkiem. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Pokrzywka — jak rozpoznać i leczyć swędzący problem?
Pokrzywka może pojawić się niespodziewanie, pod wpływem konkretnego czynnika lub całkowicie z nieznanej przyczyny. Jeżeli znamy jej powody i jesteśmy w stanie je wyeliminować, najczęściej znika w ciągu 24 godzin. Pomimo że nie każda pokrzywka ma podłoże alergiczne, terapia przebiega podobnie jak leczenie alergii i w większości przypadków można to zrobić za pomocą leków dostępnych bez recepty.
Zastosowanie Aspiryny — fakty i mity
Przez długie lata Aspiryna była niekwestionowaną królową wśród leków. Sięgano po nią w różnych schorzeniach, przede wszystkim w bólach kostno-stawowych. Składnikiem działającym Aspiryny jest pochodna kwasu salicylowego. Kwas z wierzby znano od dawna, ale modyfikacja cząsteczki sprawiła, że na początku XX wieku pełną parą ruszyła produkcja Aspiryny. Długo była lekarstwem dla wszystkich i na wszystko. Znana jest na całym świecie i była nawet w kosmosie. Z czasem odkrywano działania niepożądane Aspiryny, dlatego zastosowanie słabło. Obecnie zostało kilka wskazań, ale zyskała też nowe — profilaktykę chorób układu krążenia.
Cardiamid czy Glucardiamid? Co stosować na zmęczenie i brak energii?
Kiedyś dostępne były dwa preparaty zawierające niketamid – Glucardiamid oraz Cardiamid-Coffein. Były to leki o podobnym profilu działania. W tym momencie sytuacja trochę się skomplikowała. Cardiamid-Coffein został zastąpiony przez suplementy diety o nazwie Cardiamid z kofeiną mające zupełnie inny skład niż Glucardiamid. Co w takim razie wybrać? Co stosować na […]
Leki bez recepty na wysypkę - co warto stosować?
W Twojej apteczce zawsze są jakieś leki na wysypkę. Jednego dnia zjadłeś pomidora, za chwilę dostałeś wysypki ? A Ty poleżałaś na słońcu, a teraz cała w czerwonych plamach? U Twojego dziecka w przedszkolu, ospa? Wygląda dramatycznie. Jak Ty pokażesz się ludziom? Wciąż się drapiesz, wiercisz. Dziecko rozdrapało bąble do krwi teraz płacze z bólu. Co zaradzić, co kupić, jakie leki bez recepty na wysypkę pomogą?
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x