fbpx

Systane Balance

Systane Balance - ulotka informacyjna dla pacjenta

Wyrób medyczny zawiera: glikol propylenowy, guar hydroksypropylowy, olej mineralny, dimirystoilofosfatydyloglicerol, stearynian polioksylu, trójstearynian sorbitanu, kwas borowy, sorbitol, edetynian dwusodowy. Stosowany w nawilżaniu powierzchni oka. Łagodzi objawy zespołu suchego oka. Dawkować miejscowo, do worka spojówkowego. 1-2 krople. Częstotliwość stosowania kropli należy dostosować do indywidualnych potrzeb, niezależnie od pory dnia. Uwaga! W przypadku stosowania innych leków okulistycznych zalecane jest zachowanie co najmniej 15 minutowej przerwy pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Krople powinny być stosowane jako ostatnie. Przed zastosowaniem wyrobu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować wyrobu po terminie ważności. Przechowywać wyrób w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Leki złożone w terapii nadciśnienia tętniczego
Nadciśnienie tętnicze dotyka ponad 9 mln Polaków. To ogromna liczba, która z roku na rok wzrasta. Z danych zebranych przez Narodowy Fundusz Zdrowia wynika, że tylko w 2018 roku zrealizowano recepty na ok. 130 mln opakowań leków o działaniu hipotensyjnym [1]. W Polsce dostępne są obecnie preparaty jednoskładnikowe (proste) lub kilkuskładnikowe (złożone). W poniższym artykule skupię się na tych ostatnich.
Najmocniejszy lek przeciwbólowy — Pyralgina, Paracetamol czy Ketonal?
W aptece istnieje wiele produktów dostępnych bez recepty na ból. Pomimo jednakowego celu stosowania, są to różne substancje o odmiennym działaniu. Pojawiają się więc następujące pytania: “Który lek będzie najlepszy na ból?” lub “Który preparat wybrać, aby jak najszybciej pozbyć się bólu?”. Na te i podobne pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x