fbpx

SterofundinISO

SterofundinISO - ulotka informacyjna dla pacjenta

Uzupełnienie płynów przy regulacji zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej lub łagodnej kwasicy. Odwodnienie izotoniczne i hipotoniczne. Krótkotrwałe leczenie, polegające na zastępczym wypełnieniu łożyska naczyniowego. Rozcieńczalnik dla koncentratów elektrolitowych i leków wykazujących zgodność.

1000 ml roztworu zawiera 5,55 g chlorku sodu, 0,3 g chlorku potasu, 0,37 g chlorku wapnia (dwuwodnego), 0,2 g chlorku magnezu (sześciowodnego), 5,05 g mleczanu sodu.

Dorośli, osoby w podeszłym wieku, młodzież i dzieci. Dawka zależy od wieku, mc., klinicznego i biologicznego stanu pacjenta i terapii towarzyszącej. Dzieci i młodzież. Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności produktu leczniczego u niemowląt (w wieku poniżej 28 dni). Zalecane dawkowanie. Dorośli w tym os. w podeszłym wieku i młodzież: 500 ml do 3 l/dobę, co odpowiada 1 do 6 mmol sodu/kg mc./dobę i 0,03 do 0,17 mmol potasu/kg mc./dobę. Niemowlęta, małe dzieci i dzieci: 20 ml do 100 ml/kg mc./dobę, co odpowiada 3 do 14 mmol sodu/kg mc./dobę i 0,08 do 0,40 mmol potasu/kg mc./dobę. Szybkość podawania. Maks. szybkość infuzji zależy od zapotrzebowania pacjenta na uzupełnienie płynów i elektrolitów, jego mc., stanu klinicznego i biologicznego. Dzieci. Szybkość infuzji wynosi przeciętnie 5 ml/kg mc./h., ale wartość ta zależy od wieku. Niemowlęta (wiek od ok. 28 dni do 23 m-cy): 6-8 ml/kg mc./h. Małe dzieci (nemowlę, które potrafi chodzić): 4-6 ml/kg mc./h. Dzieci (wiek od ok. 2 do 11 lat): 2-4 ml/kg mc./h. u dzieci.

Izotoniczny roztwór posiadający skład elektrolitowy podobny do składu płynu zewnątrzkomórkowego. Preparat jest wykorzystywany do wyrównywania zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej i niedoborów elektrolitowych we krwi. Dodatkowo mleczan sodu, występujący w roztworze działa łagodnie alkalizująco. Roztwór zawiera następujące stężenie jonów: 140 mmol/l sodowych, 4 mmol/l potasowych, 2,5 mmol/l wapniowych, 1 mmol/l magnezowych, 106 mmol/l chlorkowych, 45 mmol/l mleczanowych. Teoretyczna osmolarność roztworu wynosi 299mOsm/l, pH 4,5-7,5.

Stan przewodnienia.

Przed podaniem do roztworu innych preparatów należy sprawdzić ich zgodność. Preparat może powodować wytrącenie się leków zawierających szczawiany, fosforany lub węglany/dwuwęglany.

Preparat może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią. W przypadku zatrucia ciążowego preparat należy stosować ze szczególną ostrożnością.

SterofundinISO - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Kaszel mokry czy suchy — jak go odróżnić?
Kaszel to jeden z częstszych objawów spotykanych w praktyce lekarskiej. Jest nietypowym symptomem, a jednocześnie pożądanym mechanizmem obronnym naszego organizmu. Kaszel dzieli się na mokry i suchy, a jego odróżnienie często bywa dla pacjentów kłopotliwe. Czym się one różnią?
Deksametazon uratował miliony pacjentów z COVID
Według NHS England stosowanie deksametazonu na oddziałach szpitalnych COVID-19  uratowało 22 tysiące pacjentów w Wielkiej Brytanii i szacunkowo milion na całym świecie. Steryd jest pierwszym lekiem, który poprawia przeżycie chorych na COVID-19.
Filtry przeciwsłoneczne dla dorosłych - przegląd preparatów
Promieniowanie UV ma dwojakie znaczenie dla skóry człowieka. Z jednej strony bierze udział w syntezie witaminy D i działa antybakteryjne a z drugiej strony wpływa negatywnie na nasz organizm (m.in. nasila trądzik, przyczynia się do nowotworzenia, powoduje alergie i poparzenia skórne). Rośnie świadomość na temat stosowania preparatów z filtrem w sezonie wakacyjnym. Pamiętaj, że promieniowanie jest groźne dla skóry także w okresie zimowym! Kto powinien stosować filtry UV? Jak poprawnie używać ochrony przeciwsłonecznej? Jaki preparat będzie dla ciebie odpowiedni?
Suplementacja witamin i składników mineralnych u wegan
Odpowiednio skomponowana dieta wegańska może być bezpieczna i korzystna dla zdrowia. Weganie są jednak szczególnie narażeni na niedobory niektórych witamin i minerałów. Szczególnie problematyczna jest niewystępująca w żywności roślinnej witamina B12. Jakie suplementy powinni przyjmować weganie, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem? 
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
1
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x