fbpx

Solcogyn

Solcogyn - ulotka informacyjna dla pacjenta

Łagodne i powierzchowne zmiany szyjki macicy, takie jak ektopia (erytroplazja, ektropion, nadżerka rzekoma), strefy przekształceń, polipy szyjki macicy, pooperacyjne ziarniniaki (np. po całkowitym usunięciu macicy).

1 ml roztworu zawiera: 537,0 mg kwasu azotowego 70% (w/w); 20,4 mg kwasu octowego 99% (w/w); 58,6 mg kwasu szczawiowego dwuwodnego; 6,0 mg cynku azotanu sześciowodnego.

produkt przeznaczony jest wyłącznie do stosowania miejscowego na powierzchnię szyjki macicy przez lekarza. Dorośli. Jednorazowe zastosowanie produktu leczniczego: zaleca się delikatnie przetrzeć zmianę wacikiem nasączonym produktem leczniczym, nawiniętym na drewniany patyczek. Czynność należy powtórzyć po upływie 1-2 min. Dzieci i młodzież. Nie ustalono danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania u dzieci w wieku poniżej 18 lat. Brak dostępnych danych.

Dzięki swojemu specjalnemu składowi, preparat działa na różne typy nabłonka szyjki macicy. Po podaniu na nadżerkę rzekomą i obszary transformacji, ektopowy nabłonek cylindryczny, a w przypadku nadżerek szyjki macicy również podnabłonkowy zrąb, ulega martwicy in vivo. Natomiast wielowarstwowy i bardziej odporny nabłonek płaski części szyjkowej macicy oraz pochwy praktycznie nie ulega zmianie. Do martwicy dochodzi w przeciągu kilku minut od podania i objawia się ona wystąpieniem blado-żółtego lub szarego zabarwienia tkanki. Nie jest to efekt kaustyczny działania kwasów w normalnym tego słowa znaczeniu, gdyż martwicza tkanka w początkowej fazie pozostaje na swoim miejscu i stanowi warstwę ochronną, która po kilku dniach zostaje zastąpiona nowym nabłonkiem wielowarstwowym płaskim.

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Złośliwe zmiany szyjki macicy, dysplazje komórkowe, leukoplakia, podejrzenie zmian o charakterze złośliwym. Przed zastosowaniem produktu leczniczego zawsze należy wykluczyć zmiany o charakterze złośliwym.

Nie przeprowadzono badań interakcji.

Brak wystarczających danych dotyczących stosowania produktu leczniczego u kobiet w ciąży. Badania na zwierzętach dotyczące wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka, płodu i rozwój pourodzeniowy są niewystarczające. Zagrożenie dla człowieka nie jest znane. Produktu leczniczego nie należy stosować w okresie ciąży. Nie należy się spodziewać wpływu na organizm noworodków/dzieci karmionych piersią, ponieważ ekspozycja ogólnoustrojowa na lek u kobiet karmiących piersią jest min. Produkt leczniczy może być stosowany podczas karmienia piersią.

W razie podania zbyt dużej dawki produktu może wystąpić ból, pieczenie lub swędzenie. Jeśli wystąpi silna reakcja w okolicach leczonego obszaru lub w przypadku świądu, może być stosowany krem zawierający steryd lub środek miejscowo znieczulający w kremie lub maści. Stosowanie nadmiernej ilości produktu leczniczego może powodować owrzodzenia.

Solcogyn - wskazania i zastosowanie

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Leki na grzybicę stóp bez recepty - Myconafine czy Terbiderm?
Grzybica stóp może dotknąć każdą osobę. Jest chorobą powszechną, która atakuje osoby w każdym wieku bez względu na stan zdrowia. Po pojawieniu się objawów warto sięgnąć po preparat na grzybicę stóp. Większość z nich jest dostępna bez recepty. W poniższym artykule dowiesz się co na grzybicę stóp, jak przebiega leczenie oraz która maść na grzybicę stóp jest najlepsza?
Dieta DASH w zapobieganiu i leczeniu nadciśnienia tętniczego
Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Z przeprowadzonego badania NATPOL wynika, że nadciśnienie tętnicze występuje u 32% osób w wieku 18-79 lat [1]. Natomiast w badaniu POLSENIOR stwierdzono nadciśnienie tętnicze aż u 76% osób w wieku powyżej 64. roku życia. U 90% osób choroba ma charakter pierwotny, czyli przyczyna jej powstania nie jest znana. W pozostałych przypadkach mamy do czynienia z nadciśnieniem wtórnym, które jest konsekwencją występowania innych chorób [2]. Stan ten znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca, udaru mózgu, niewydolność nerek oraz wielu innych schorzeń.
Szczepienie przeciwko kleszczowemu zapalenia mózgu
Kleszczowe Zapalenie Mózgu jest chorobą zakaźną ośrodkowego układu nerwowego, która charakteryzuje się bardzo ciężkim przebiegiem. Za jej wywołanie odpowiedzialne są wirusy RNA z rodziny Flaviviridae. Ich wektorem są kleszcze. Najbardziej narażone na zakażenie tym patogenem są osoby aktywnie spędzające czas w na terenach leśnych, w parkach, czy nad wodą. Przebieg choroby może być poważny i kończyć się nawet zgonem, dlatego tak ważna jest profilaktyka, której najważniejszym elementem jest szczepienie przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu [1].
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x