fbpx

Sinupret

Sinupret - ulotka informacyjna dla pacjenta

Tabl. draż. Produkt leczniczy jest wskazany do stosowania u dorosłych w leczeniu ostrych niepowikłanych stanów zapalnych zatok przynosowych (ostrego niepowikłanego zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych). Krople doustne. Wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok. Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Tabl. draż. 1 tabl. draż. zawiera: 160 mg natywnego wyciągu suchego (3-6:1) złożonego z: korzenia goryczki, kwiatu pierwiosnka z kielichem, ziela szczawiu, kwiatu bzu czarnego, ziela werbeny (1:3:3:3:3). Krople doustne. 100 g kropli zawiera 29 g ekstraktu składającego się z: korzenia goryczki, kwiatu pierwiosnka z kielichem, ziela szczawiu, kwiatu bzu czarnego, ziela werbeny (1:3:3:3:3).

Tabl. draż. Dorośli: 1 tabl. draż. 3x/dobę (maks. do 3 tabl. draż./dobę). Dzieci w wieku szkolnym. Brak wystarczających danych dotyczących specjalnego dawkowania w przypadku zaburzeń czynności nerek/wątroby. Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat. Krople doustne. Dorośli: zazwyczaj 3x/dobę 50 kropli, co odpowiada 3,1 ml w dawce jednorazowej. Dzieci od 6 lat: zazwyczaj 3x/dobę 25 kropli, co odpowiada 1,55 ml w dawce jednorazowej. W szczególnych przypadkach dawkę można zwiększyć 2-krotnie.

Tabl. draż. Skuteczność produktu leczniczego oceniano u pacjentów z ciężkim wirusowym zapaleniem zatok przynosowych w randomizowanym, kontrolowanym placebo, badaniu klinicznym. Pierwszorzędowym punktem końcowym skuteczności klinicznej była średnia wyniku oceny głównych objawów (MSS) pod koniec leczenia. Leczenie produktem spowodowało znaczące klinicznie, istotne statystycznie różnice średniej MSS w porównaniu do placebo. Preparat spowodował złagodzenie objawów choroby 2 dni wcześniej niż placebo. Krople doustne. W 2 różnych badaniach przeprowadzonych na zwierzętach (w teście z zastosowaniem czerwieni fenolowej przeprowadzonym u szczurów oraz w badaniu na znieczulonych królikach poddanych tracheotomii) obserwowano działanie sekretolityczne produktu po podaniu doustnym.

Tabl. draż. Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroba wrzodowa. Krople doustne. Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Wrzody żołądka, wrzody dwunastnicy i nadkwasota żołądka.

Tabl. draż. Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji. Z tego względu nie można wykluczyć, że działanie innych produktów leczniczych może ulec wzmocnieniu lub osłabieniu. Decyzję o jednoczesnym zastosowaniu innych produktów leczniczych o wąskim indeksie terapeutycznym należy podejmować indywidualnie w każdym przypadku. Krople doustne. Nie zaleca się równoczesnego stosowania innych środków o działaniu wykrztuśnym.

Tabl. draż. Brak danych dotyczących stosowania preparatu (suchy wyciąg) u kobiet w ciąży. Badania na zwierzętach nie wskazują na bezpośredni lub pośredni szkodliwy wpływ w zakresie toksyczności reprodukcyjnej. Należy unikać podawania leku w okresie ciąży ze względów bezpieczeństwa. Nie wiadomo, czy substancje czynne preparatu są wydzielane do mleka kobiecego. Nie można wykluczyć ryzyka dla niemowląt. Nie należy stosować medykamentu w okresie karmienia piersią. Krople doustne. Jak wszystkie inne produkty lecznicze krople doustne należy podawać w czasie ciąży dopiero po dokładnej analizie ryzyka i korzyści przez lekarza opiekującego się pacjentką. Nie ma wystarczających danych dotyczących stosowania produktu u kobiet karmiących piersią, dlatego nie należy go stosować w okresie laktacji.

Tabl. draż. Dotychczas nie są znane przypadki zatrucia lekiem. W razie przedawkowania, działania niepożądane wymienione powyżej (np. nudności, ból brzucha, biegunka) mogą być bardziej nasilone.W przypadku wystąpienia objawów zatrucia lub przedawkowania niezbędne jest leczenie objawowe. Krople doustne. Przyjęcie dużych ilości produktu spowodować może objawy zatrucia alkoholowego, które szczególnie u małych dzieci może spowodować zagrożenie życia, należy więc bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem, wraz z zażyciem zawartości całej butelki (100 ml) spożywa się 16 g alkoholu.

Sinupret - wskazania i zastosowanie

Sinupret - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Które krople do oczu z serii Starazolin wybrać?
Coraz dłuższa praca przy komputerze, zbyt krótki sen, zła dieta i spędzanie wolnego czasu przed smartfonami wystawia nasze oczy na coraz trudniejsze wyzwania i znacznie je obciąża.  Z tego względu warto o nie odpowiednio zadbać. Seria Starazolin ma bardzo szeroką gamę produktów. Czy każdy znajdzie w niej coś dla siebie?
Moje dziecko chce przejść na wegetarianizm. Czy to zdrowe?
Rozwój dziecka odbywa się na płaszczyźnie fizycznej, psychicznej i społecznej. Dotyczy on każdego aspektu życia, w tym także diety. Jako rodzice często borykamy się z problemami podczas rozszerzania jadłospisu naszych pociech. I kiedy wydaje się, że zażegnaliśmy kryzys, słyszymy „mamo, tato, chcę przejść na wegetarianizm”. Musimy zadać sobie pytanie, czy powinniśmy na to pozwolić?
Czy cukier jest niezdrowy i powinien być zakazany?
Cukier występuje w naszej diecie tak powszechnie, że nierzadko nieświadomie przekraczamy jego dzienne spożycie. Jego nadmiar to nie tylko nadprogramowe kilogramy, ale realne zagrożenie dla naszego zdrowia. Czy warto ograniczyć jego spożycie? Czy powinien być zakazany?
Teleporada w cukrzycy — co warto wiedzieć?
Teleporada w cukrzycy to, dla niektórych jedyna możliwość kontaktu zarówno z lekarzem podstawowej opieki medycznej, jak i specjalistą z poradni diabetologicznej. Warto zapoznać się z zasadami prowadzenia teleporad oraz bliżej poznać okoliczności, w których przysługuje bezpośrednia wizyta u lekarza. Informację o zdalnych świadczeniach znajdziesz na stronach internetowych NFZ, a także w każdej przychodni. Do teleporady warto starannie się przygotować. Pomoże Ci w tym mój poradnik.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x