fbpx

Sinecod

Sinecod - ulotka informacyjna dla pacjenta

Objawowe leczenie kaszlu różnego pochodzenia.

1 ml roztworu (22 krople) zawiera 5 mg cytrynianu butamiratu.

Poniższe zalecenia dotyczące dawkowania oparte są na doświadczeniu; brak danych z odpowiednich badań mających na celu ustalenie dawkowania. Maks. czas trwania leczenia bez zalecenia lekarza wynosi tydzień. Dzieci w wieku od 2 m-cy do ukończenia 1. rż.: 10 kropli (2,27 mg butamiratu cytrynianu) 4x/dobę. Dzieci po ukończeniu 1. rż. do 3 lat: 15 kropli (3,4 mg butamiratu cytrynianu) 4x/dobę. Dzieci w wieku >3 lat: 25 kropli (5,68 mg butamiratu cytrynianu) 4x/dobę. U dzieci w wieku od 2 m-cy życia do 2 lat można stosować produkt tylko na zalecenie lekarza. Produktu w postaci kropli doustnych nie należy stosować u dzieci <2. m-ca życia.

Butamiratu cytrynian, substancja czynna produktu, jest lekiem przeciwkaszlowym, który różni się od alkaloidów opioidowych zarówno budową chemiczną, jak i działaniem farmakologicznym. Uważa się, że substancja ta ma działanie ośrodkowe, jednak nie jest znany dokładny mechanizm jej działania. Butamiratu cytrynian wykazuje nieswoiste działanie przeciwcholinergiczne i rozszerzające oskrzela, co ułatwia oddychanie. Lek nie wywołuje przyzwyczajenia ani uzależnienia. Butamiratu cytrynian ma szeroki indeks terapeutyczny; jest dobrze tolerowany. Jest stosowany w celu łagodzenia kaszlu u dorosłych i dzieci.

Nadwrażliwość na butamiratu cytrynian lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji. Ze względu na hamowanie odruchu kaszlu przez butamiratu cytrynian należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych.

Nie prowadzono specjalnych badań mających na celu określenie bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży i laktacji. Należy unikać stosowania produktu w I trymestrze ciąży. W pozostałych m-cach ciąży produkt może być stosowany tylko w przypadku bezwzględnej konieczności. Nie wiadomo, czy substancja czynna i/lub jej metabolity przenikają do mleka matki. Ze względów bezpieczeństwa i zgodnie z ogólną zasadą podawanie butamiratu podczas karmienia piersią powinno być przeciwwskazane.

W wyniku przedawkowania produktu mogą wystąpić następujące objawy: senność, nudności, wymioty, biegunka, zawroty głowy i niedociśnienie tętnicze. W razie przedawkowania należy zastosować typowe postępowanie doraźne, obejmujące płukanie żołądka, podanie węgla aktywowanego, monitorowanie i w razie potrzeby podtrzymywanie czynności życiowych. Nie jest znane specyficzne antidotum.

Sinecod - wskazania i zastosowanie

Sinecod - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Rola probiotyków w leczeniu nieswoistych chorób zapalnych jelit
Populacje bakteryjne wchodzące w skład mikroflory jelitowej warunkują prawidłowe funkcjonowanie nie tylko układu pokarmowego, ale również układu immunologicznego. Skład mikroflory zależy od wielu czynników takich jak wiek, nawyki żywieniowe, choroby przewlekłe, stosowanie antybiotyków czy leków przeciwzapalnych [1]. Naruszenie równowagi mikrobiologicznej w jelicie skutkuje podtrzymaniem stanu zapalnego w obrębie śluzówki i w konsekwencji nasileniem objawów chorobowych [2].
Przeciwbólowe właściwości CBD
Kannabidiol (CBD) – legalny i bezpieczny, ale wciąż budzący kontrowersje składnik konopi siewnych, znany z właściwości relaksujących i wyciszających, prawdopodobnie pomaga łagodzić trudny do leczenia przewlekły ból towarzyszący fibromialgii.
Rany w cukrzycy — łatwiej zapobiegać niż leczyć
Rany w cukrzycy są złożonym problemem, ponieważ leczenie jest długotrwałe i często kończy się interwencją chirurgiczną. Ponieważ najczęściej osoby starsze są schorowane i niedowidzące (stąd szczególnie narażone na zranienie), dlatego najskuteczniejsza jest prewencja, czyli zapobieganie skaleczeniom i urazom. Leczenie ran w cukrzycy przedłużają wysoki poziom cukru we krwi i powikłania choroby. Natomiast zaniedbanie skaleczenia kończy się powstaniem rozległej rany i rozwojem stopy cukrzycowej. Skorzystaj z instrukcji jak chronić się i postępować ze skaleczeniem. Skompletuj z nami podręczną apteczkę.
Vicks VapoRub czy Rub-arom? Żele i maści rozgrzewające
Maści i żele rozgrzewające na przeziębienie, to podstawowe wyposażenie apteczki domowej szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Preparaty rozgrzewające stosowane do nacierania pleców i klatki piersiowej, to preparaty złożone. Zawierają z reguły kilka lub kilkanaście składników czynnych. Pomagają przetrwać trudny okres przeziębienia lub grypy. Taka pomoc jest bardzo istotna szczególnie wtedy, gdy […]
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x