fbpx

Siarczan protaminy 1%

Siarczan protaminy 1% - ulotka informacyjna dla pacjenta

Unieczynnianie heparyny w ciężkich krwawieniach po jej podskórnym lub dożylnym podaniu oraz po jej zastosowaniu w krążeniu pozaustrojowym i hemodializie.

1 amp. (5 ml) zawiera 50 mg siarczanu protaminy i 5 ml wody do wstrzykiwań.

1 mg siarczanu protaminy neutralizuje antykoagulacyjne działanie około: 90 jednostek soli sodowej heparyny otrzymanej z tkanki płucnej pochodzenia wołowego; 100 jednostek soli wapniowej heparyny otrzymanej z jelitowej błony śluzowej pochodzenia wieprzowego. Stężenie heparyny w surowicy szybko spada z powodu jej krótkiego T0,5. Dawka produktu leczniczego zależy od upływu czasu od dożylnego podania heparyny i jej ilości. Do zobojętnienia 100 IU heparyny potrzeba około 1 mg protaminy. Zaleca się dobieranie (obliczanie) dawki siarczanu protaminy na podstawie miareczkowania jej heparyną in vitro, z jednoczesnym pomiarem czasu generacji krzepnięcia (ACT).

Niskocząsteczkowe, zasadowe białko proste uzyskiwane z jąder ryb łososiowatych. Dzięki swoim właściwościom zasadowym, podana razem z heparyną tworzy nierozpuszczalne sole, które pozbawione są działania hamującego krzepnięcie. Będąc antytromboplastyną hamuje krzepnięcie.

Nadwrażliwość na protaminę.

Nie znosi działania doustnych antykoagulantów.

Brak jest wystarczających danych dotyczących stosowania preparatu u kobiet w ciąży i w okresie laktacji. Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku podawania leku kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Siarczan protaminy 1% - wskazania i zastosowanie

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Rośliny adaptogenne — pomoc w walce ze stresem i zmęczeniem
Szybki tryb życia oraz wiele obowiązków każdego dnia sprawiają, że nieustannie towarzyszy nam stres. Przewlekłe występowanie czynników stresowych — tzw. stresorów, działa niekorzystnie na cały organizm. Zaburza pracę układu hormonalnego, nerwowego i immunologicznego. Również nie jest to obojętne dla prawidłowej pracy układu sercowo-naczyniowego oraz pokarmowego. W konsekwencji działanie stresu przyczynia się do występowania tzw. chorób cywilizacyjnych, jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Z pomocą zestresowanym i zabieganym ludziom XXI wieku przychodzą rośliny adaptogenne. Pomagają w przystosowaniu się organizmu do niekorzystnych warunków środowiska i utrzymaniu homeostazy.
Inhalacje na zatoki — jak je wykonywać?
Sezon jesienno-zimowy to dla wielu z nas czas, w którym musimy zmierzyć się z infekcjami górnych dróg oddechowych. Nierzadko skarżymy się wówczas na uciążliwy ból głowy połączony z nieżytem nosa i spływaniem gęstej wydzieliny po tylnej ścianie gardła. Objawy tego typu są najczęściej wynikiem zapalenia zatok, które można leczyć na wiele sposobów, np. poprzez stosowanie inhalacji.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x