fbpx

Roztwór Ringera

Roztwór Ringera - ulotka informacyjna dla pacjenta

Uzupełnianie płynów i elektrolitów w zasadowicy hipochloremicznej, stany niedoboru chlorków, odwodnienie izotoniczne i hipotoniczne, krótkotrwałe zastępcze wypełnienie łożyska naczyniowego oraz jako płyn rozcieńczający koncentratów elektrolitowych i leków nie wykazujących niezgodności.

1 ml roztworu zawiera 8,6 mg chlorku sodu, 0,3 mg chlorku potasu i 0,33 mg chlorku wapnia.

Dawkowanie produktu zależy od wieku, mc. i stanu klinicznego pacjenta. Ogólne wytyczne dla dorosłych. Do 40 ml dziennie na każdy kg mc. Szybkość podawania: maks. 5 ml/h na każdy kg mc., co odpowiada maksymalnie 1,7 kropli/min. na każdy kg mc. Dzieci i osoby w podeszłym wieku. Według indywidualnych potrzeb. Jeśli roztwór jest stosowany jako rozcieńczalnik, należy przestrzegać instrukcji podawania rozcieńczanego w nim leku. Ogólne wytyczne dotyczące podawania płynów ustrojowych i elektrolitów. Podaż płynów na poziomie 30 ml/kg mc. pokrywa tylko fizjologiczne podstawowe zapotrzebowanie na płyny. Pacjenci w okresie pooperacyjnym oraz wymagający intensywnej terapii mają zwiększone zapotrzebowanie na płyny związane z ograniczoną zdolnością nerek do zagęszczania moczu oraz zwiększonym wydalaniem metabolitów, dlatego konieczne jest zwiększenie podaży płynów do ok. 40 ml/kg mc./dobę. Dodatkowe straty (spowodowane gorączką, biegunką, przetokami, wymiotami, itp.) muszą być wyrównywane poprzez jeszcze wyższą, indywidualnie dobraną podaż płynów. W każdym przypadku aktualne i indywidualne zapotrzebowanie na płyny musi być związane z monitorowaniem diurezy, osmolarności surowicy i moczu, i określeniem substancji wydalonych. Podstawowa podaż najważniejszych kationów sodu i potasu wynosi odpowiednio około 1,5 – 3 mmol/kg mc./dobę i 0,8-1,0 mmol/kg mc./dobę. Podczas infuzji aktualne zapotrzebowanie zależy od odpowiedniego określenia równowagi elektrolitowej oraz od określonego badaniami laboratoryjnymi poziomu w surowicy.

Roztwór do rozcieńczania leków i elektrolitów. Posiada skład elektrolitowy podobny do składu płynu zewnątrzkomórkowego. Elektrolity podaje się w celu osiągnięcia prawidłowej osmolarności płynu zewnątrz i wewnatrzkomórkowego oraz do wyrównywania zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej i niedoborów elektrolitowych w surowicy.

Nie podawać pacjentom w stanie przewodnienia.

Podanie do roztworu jakiegokolwiek preparatu wymaga sprawdzenia ich zgodności. Roztwór po zmieszaniu z lekami zawierającymi: szczawiany, fosforany, węglany lub dwuwęglany może powodować ich wytrącenie. W roztworze nie rozcieńczać leków i substancji wykazujących niezgodności z rozpuszczalnikiem. Ze względu na prawdopodobieństwo wystąpienia koagulacji nie podawać krwi jednocześnie z roztworami zawierającymi jony wapniowe (przez ten sam zestaw do wlewów).

W ciąży i okresie karmienia piersią podawać w przypadku zdecydowanej konieczności, natomiast stosować ostrożnie w zatruciu ciążowym.

Roztwór Ringera - wskazania i zastosowanie

Roztwór Ringera - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Sildenafil bez recepty - Inventum, Mensil czy Maxigra Go?
Problemy z erekcją dotykają nie tylko starszych mężczyzn, ale mogą pojawić się także u młodszych osób. Niejednokrotnie podłoże problemu jest skomplikowane i wykracza poza sferę psychologiczną. Sildenafil to substancja przeznaczona do leczenia problemów z erekcją, którą można kupić bez recepty. Podczas stosowania preparatu należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które znajdziesz w artykule.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x