fbpx

Quixx extra

Quixx extra - ulotka informacyjna dla pacjenta

Wyrób medyczny zawiera wodę z Oceanu Atlantyckiego, bogatą w cenne minerały i mikroelementy oraz olejek z eukaliptusa. Należy stosować w niedrożności nosa i zatok w przebiegu przeziębienia i grypy. Aktywnie oczyszcza jamę nosową zapewniając uczucie świeżości. To naturalna pomoc w niedrożności nosa z efektem uczucia świeżości. Jest to naturalny, hipertoniczny spray do nosa o stężeniu soli wynoszącym 2,6%, zawierający wodę z Oceanu Atlantyckiego wraz z jej cennymi minerałami i mikroelementami, z dodatkiem olejku z eukaliptusa. Łączy efekt udrożnienia i uczucie świeżości. Ze względu na wyższe stężenie soli niż w błonie śluzowej nosa, usuwa nadmiar płynu zmniejszając obrzęk błony śluzowej i udrożnia zatkany nos i zatoki. Dzięki rozrzedzeniu nagromadzonego śluzu lub suchej wydzieliny ułatwia wydmuchanie nosa. Odświeżający olejek z eukaliptusa daje uczucie czystego, udrożnionego nosa i zatok, ułatwiając oddychanie. Dorośli i młodzież:1-3 dawki do każdego otworu nosowego 2-3x/dobę. Dzieci od 6 lat: 1-2 dawki do każdego otworu nosowego 2-3x/dobę. Wyrób jest bezpieczny przy długotrwałym stosowaniu.

Quixx extra - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Tlenoterapia w domu - wybór koncentratora tlenu
Tlenoterapia w domu pomaga leczyć wiele chorób. Moja mama stosuje przy zatorowości płucnej, a wujkowi tlen pomagał w duszności w przebiegu astmy oskrzelowej. Wujek otrzymał koncentrator tlenu z poradni w ramach refundacji NFZ, natomiast ja kupiłam używany. Obecnie wiem zdecydowanie więcej o zasadach tlenoterapii w domu, niż jeszcze pół roku temu. Gdy kupowałam koncentrator tlenu, naglił mnie czas i brakowało źródeł wiedzy, jakie parametry należy uwzględnić, aby urządzenie było niezwodne. Czy mojej mamie przysługuje refundacja na tlenoterapię w domu? W artykule poza moimi doświadczeniami znajdziesz rady z pierwszej ręki oraz przydatne porównanie metod tlenoterapii.
Wszawica — jak się przed nią ustrzec?
Wszawica to choroba pasożytnicza, stanowiąca problem zarówno zdrowotny, jak i społeczny. Często kojarzona jest — choć błędnie — z niedostatecznym poziomem higieny, przez co pacjenci często się jej wstydzą i nie podejmują właściwego leczenia. Aby zminimalizować ryzyko jej rozwoju, niezbędna jest odpowiednia edukacja. Jakie działania profilaktyczne pomogą nam ustrzec się przed wszawicą?
Recepta farmaceutyczna — jaką pomoc można uzyskać w aptece?
Jednym z najcenniejszych uprawnień, jakie posiada magister farmacji, jest możliwość wystawienia recepty farmaceutycznej. Dzięki temu pacjent może uzyskać nieocenioną pomoc w wyjątkowych sytuacjach. Warto bowiem podkreślić, że w aptece pracują farmaceuci, którzy stanowią wykwalifikowany personel medyczny. Posiadają oni kompetencje odpowiednie do sprawowania opieki nad pacjentem.
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x