fbpx

Quecor

Quecor - ulotka informacyjna dla pacjenta

Tradycyjnie stosuje się w objawowym leczeniu łagodnych biegunek.

1 tabl. 370 mg kory dębu; zawiera nie mniej niż 20 mg garbników.

Dorośli: doustnie 2 tabl. 3x/dziennie. Dzieci i młodzież: nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Czas stosowania. Nie stosować dłużej niż 3 dni. Jeśli objawy utrzymują się podczas stosowania leku, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie produktu w wymienionych wskazaniach oparte jest o tradycję stosowania. Preparaty z kory dębowej zawierają garbniki katechinowe wykazujące zdolność wiązania się z grupami aminowymi białek i tworzenia na powierzchni błony śluzowej jelita warstwy o charakterze ochronnym, utrudniającej przenikanie wody do światła jelita. W następstwie zmniejszania wydzielania płynów do jelit i utrudniania przenikania substancji drażniących błonę śluzową jelita następuje osłabienie wzmożonych ruchów robaczkowych i niedopuszczenie do nadmiernego rozwodnienia mas kałowych. Garbniki wiążą się również z białkiem komórek drobnoustrojów, dzięki czemu mogą hamować rozwój niektórych mikroorganizmów.

Nadwrażliwość na substancje: czynną lub pomocnicze zawarte w preparacie.

Lek może opóźniać wchłanianie innych równocześnie stosowanych leków. Dlatego lek ten powinien być przyjmowany przynajmniej na godz. przed lub po zastosowaniu innych leków.

Z powodu braku wystarczających danych, nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży lub laktacji. Brak danych na temat wpływu na płodność.

Nie zarejestrowano przypadków przedawkowania.

Quecor - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Co stosować na zaparcia u dzieci?
Zaparcia to powszechnie występujący problem u dzieci. W ich przypadku dominują zaparcia czynnościowe, na których rozwój może mieć wpływ m.in. nieprawidłowa dieta oraz czynniki psychologiczne. Kiedy mamy do czynienia z zaparciami u dzieci? Jak skutecznie poradzić sobie z problemem zatwardzenia u dziecka?
E-recepta w pigułce — zasady realizacji, okres ważności
E-recepta jest następcą recepty papierowej. W porównaniu do poprzedniczki ma swoje niezaprzeczalne zalety. Jest czytelna, znacząco eliminuje prawdopodobieństwo pomyłki przy wydawaniu leku. Można ją wystawiać i realizować na dłuższy okres czasu, niż receptę papierową. Każdy lek można wykupić w innej aptece, co jest istotnym ułatwieniem. Nie jest też wolna od pewnych kruczków, które potrafią zaskoczyć pacjenta, a także lekarza. Na co zwracać uwagę? Zapraszam do lektury.
Wakacyjna apteczka — jakie leki warto wziąć ze sobą na wakacje?
Wielkim krokami zbliżają się wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku i błogiego lenistwa na plaży. Dla innych czas zwiedzania i podróży w odległe zakątki świata. Dni do wakacji odliczają zarówno uczniowie i zmęczeni nauką studenci, jak i również wszystkie osoby, które planują wakacyjne wyjazdy. W oczekiwaniu na letnie przygody pamiętajmy o naszym zdrowiu i nie zapomnijmy o odpowiednim zaopatrzeniu naszej wakacyjnej apteczki.
Skuteczne tabletki na odchudzanie - który preparat będzie najmocniejszy?
Zrzucanie wagi jest procesem, który dla większości pacjentów jest ciężki do zrealizowania. Podstawą jest zachowanie odpowiedniej diety, prowadzącej do wykształcenia zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywność fizyczna. Na rynku aptecznym znajdziemy preparaty, które wspomagają proces odchudzania. W poniższym artykule znajduje się przegląd składników czynnych występujących w tego typu preparatach.
Nowe wytyczne leczenia nowotworu płuc?
Palenie jest główną przyczyną raka płuc, który każdego roku diagnozuje się u ponad 200 000 osób w Stanach Zjednoczonych i wciąż pozostaje na 1. miejscu wśród chorób nowotworowych pod względem śmiertelności.
Masz problemy z trzustką? Poznaj leki na trzustkę bez recepty!
Trzustka to organ, który odgrywa kluczową rolę w procesie trawienia, wchłaniania i magazynowania składników pokarmowych. Składa się z dwóch elementów, które są odrębne morfologicznie oraz funkcjonalnie. Jeden z nich odpowiada m.in. za wytwarzanie insuliny oraz glukagonu, drugi zaś wydziela enzymy trawienne. Jakie leki wspomagają pracę trzustki i które preparaty możemy zakupić w aptece bez recepty?
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x