fbpx

Pyrosal

Pyrosal - ulotka informacyjna dla pacjenta

Produkt leczniczy stosuje się tradycyjnie jako środek pomocniczy w stanach podgorączkowych w przebiegu stanów zapalnych, głównie górnych dróg oddechowych. Syrop jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

100 g syropu zawiera 10 g wyciągu płynnego złożonego (1:1): liść podbiału, kwiat bzu czarnego, kwiat lipy, kora wierzby. Ekstrahent – etanol 60% (V/V)

Dzieci 3-4 lat: 5 ml syropu (1 łyżeczka) 4x/dobę. Dzieci 4-12 lat: 15 ml syropu (1 łyżka) 3x/dobę. Młodzież powyżej 12 lat oraz dorośli: 30 ml syropu (2 łyżki) 3x/dobę. Czas stosowania. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Nie są znane.

Leku nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dotychczas nie zaobserwowano objawów przedawkowania podczas stosowania syropu.

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Leki na prostatę zmniejszają ryzyko choroby Parkinsona?
Jaki związek ma łagodny przerost gruczołu krokowego z chorobą Parkinsona? Najnowsze badania wykazały, że niektóre leki wykorzystywane w terapii przerostu prostaty zapewniają neuroprotekcję, a tym samym mogą opóźniać, a nawet zapobiegać wystąpieniu wyniszczającej choroby neurodegeneracyjnej.
Deksametazon w terapii COVID-19 — przegląd wiedzy klinicznej
Walka z pandemią wirusa SARS-COV-2 oraz wywoływaną przez niego chorobą COVID-19 toczy się na dwóch frontach. Na pierwszym z nich naszą bronią są szczepionki. Wydawać by się mogło, że oczy całego świata zwrócone są właśnie w tym kierunku. Jednak rozwój tych innowacyjnych produktów był procesem czasochłonnym. Dlatego też część naukowców przyjęła nieco odmienną strategię walki z COVID-19. Mianowicie skupili oni swoje wysiłki na szukaniu skutecznego oręża wśród leków dobrze znanych ludzkości, a co za tym idzie stosunkowo tanich i łatwo dostępnych. Jednym z nich jest deksametazon.
Czy bumetanid pomoże w leczeniu Alzheimera?
Lek moczopędny zawierający bumetanid może być potencjalnym kandydatem do leczenia choroby Alzheimera u osób, u których występuje ryzyko genetyczne. Doniesienia takie zostały niedawno opublikowane w czasopiśmie Nature Aging. Badanie wykazało, że osoby przyjmujące bumetanid znacznie rzadziej chorowały na chorobę Alzheimera niż osoby, które nie przyjmowały tego leku.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
1
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x