fbpx

Pregabalin Stada

Pregabalin Stada - ulotka informacyjna dla pacjenta

Padaczka. Produkt leczniczy jest wskazany w leczeniu wspomagającym napadów częściowych u dorosłych, które są lub nie są wtórnie uogólnione. Uogólnione zaburzenia lękowe. Produkt leczniczy jest wskazany w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych (Generalised Anxiety Disorder – GAD) u osób dorosłych.

Dawka wynosi 150-600 mg/dobę, podawana w 2 lub 3 dawkach podzielonych. Padaczka: leczenie pregabaliną można rozpocząć od dawki 150 mg/dobę, podawanej w 2 lub 3 dawkach podzielonych. W zależności od indywidualnej reakcji pacjenta i tolerancji leczenia, dawkę można zwiększyć po 1 tyg. leczenia do 300 mg/dobę. Dawkę maks. 600 mg/dobę można osiągnąć po kolejnym tyg. Uogólnione zaburzenia lękowe: dawka wynosi 150-600 mg/dobę podawana w 2 lub 3 dawkach podzielonych. Należy regularnie oceniać konieczność dalszego leczenia. Leczenie pregabaliną można rozpocząć od dawki 150 mg/dobę. W zależności od indywidualnej odpowiedzi pacjenta oraz tolerancji, dawkę tę po 1 tyg. leczenia można zwiększyć do 300 mg/dobę. Po upływie kolejnego tyg. dawkę można zwiększyć do 450 mg/dobę. Po upływie jeszcze 1 tyg. można wprowadzić dawkę maks. 600 mg/dobę. Przerwanie leczenia pregabaliną: zgodnie z obecną praktyką kliniczną w razie konieczności przerwania leczenia pregabaliną należy dokonywać tego stopniowo przez okres co najmniej 1 tyg. niezależnie od wskazania. Pacjenci z zaburzoną czynnością nerek. Pregabalina jest usuwana z krążenia ogólnego głównie przez wydalanie nerkowe w postaci niezmienionej. Ze względu na fakt, że klirens pregabaliny jest wprost proporcjonalny do ClCr, redukcja dawki u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek powinna być przeprowadzona indywidualnie, zgodnie z ClCr. Pregabalina jest skutecznie usuwana z osocza w trakcie hemodializy (50% leku w ciągu 4 h). U pacjentów dializowanych dobowa dawka pregabaliny powinna być dostosowana do czynności nerek. Oprócz dawki dobowej, pacjent powinien otrzymywać dodatkową dawkę bezpośrednio po każdym czterogodzinnym zabiegu hemodializy. Dostosowanie dawki pregabaliny w zależności od czynności nerek: ClCr (ml/min) ≥60 – dawka początkowa (mg/dobę) 150, dawka maks.(mg/dobę) 600, schemat dawkowania: BID lub TID; ≥30-<60, 75, 300, BID lub TID; ≥15-<30, 25-50, 150, raz/dobę lub BID; <15, 25, 75, raz/dobę; dodatkowa dawka pregabaliny podawana po zabiegu hemodializy (mg) 25 – dawka początkowa, 100 – dawka maks., dawka pojedyncza. (TID = 3x/dobę; BID = 2x/dobę). Zaburzenia czynności wątroby. U pacjentów z zaburzoną czynnością wątroby nie jest wymagana modyfikacja dawki. Dzieci i młodzież. Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności produktu leczniczego u dzieci w wieku poniżej 12 lat i młodzieży (w wieku 12-17 lat). Dostępne obecnie dane nie pozwalają sformułować żadnych zaleceń dotyczących dawkowania. Pacjenci w podeszłym wieku. Pacjenci w podeszłym wieku mogą wymagać zmniejszenia dawki pregabaliny, ze względu na zmniejszoną czynność nerek.

Pregabalin Stada - wskazania i zastosowanie

Pregabalin Stada - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Jakie korzyści dla zdrowia może mieć picie wina?
Wino towarzyszy człowiekowi już od 6. tysiąclecia p.n.e. Starożytny poeta Plutarch (I w. n.e.) mówił: „Wino jest najkorzystniejszym ze wszystkich napojów, najprzyjemniejszym ze wszystkich lekarstw oraz najmniej szkodliwym ze wszystkich przysmaków”. Z kolei Louis Pasteur nazwał trunek: „najzdrowszym i najbardziej higienicznym z napojów”. Skąd takie pozytywne oceny? Jaką tajemnicę skrywa w sobie wino?
Lifestyle drugs — leki związane ze stylem życia
Poprawa jakości życia pacjenta oraz jego subiektywnej oceny odnośnie samopoczucia i zdrowia od zawsze była głównym przedmiotem zainteresowania medycyny i farmacji. Rozwój tych dziedzin przyczynił się do odkrycia szeregu nowych substancji leczniczych, z których obecnie korzystamy. Wielu z nas poszukuje odpowiedzi na każdy błahy problem zdrowotny w pigułce, a sam „styl życia” stał się przedmiotem opieki medycznej.
Jakich leków unikać przyjmując NLPZ?
Niesteroidowe leki przeciwzapalne stanowią najpopularniejszą grupę leków przeciwbólowych. W dodatku większość z nich jest dostępna bez recepty. W poniższym artykule dowiesz się, jakich leków przeciwbólowych nie można łączyć oraz z czym nie łączyć aspiryny ?
Famotydyna Ranigast — powrót “złotego środka” na zgagę?
We wrześniu 2019 roku Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wstrzymaniu w obrocie preparatów zawierających ranitydynę (np. Ranigast). Już od października zaczęto wycofywać wszystkie produkty lecznicze z tą substancją. Jednak pod koniec grudnia ubiegłego roku został dopuszczony do sprzedaży bez recepty inny lek, ale z tej samej grupy związków pod względem mechanizmu działania, pod nazwą przywołującą na myśl dawny preparat - Famotydyna Ranigast (dawniej Famogast, 20 mg).
WZW — 5 typów, które musisz znać
WZW, czyli Wirusowe Zapalenie Wątroby to choroba, która może przybrać formę ostrą lub przewlekłą. WZW dzieli się na kilka typów i nie wszystkie manifestują objawy od początku. Z racji podstępności schorzenia należy zwrócić uwagę na najczęściej spotykane symptomy. W artykule zapoznasz się z wszystkimi typami WZW i poznasz charakterystyke każdego z nich.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x