fbpx

Pimafucin

Pimafucin - ulotka informacyjna dla pacjenta

Zakażenia pochwy wywołane przez drożdżaki Candida albicans.

1 globulka zawiera 100 mg natamycyny.

Stosuje się 1 globulkę raz/dobę, na noc. Leczenie trwa 3-6 dni. Globulkę należy umieścić jak najgłębiej w pochwie, najlepiej w pozycji leżącej, przed snem.

Natamycyna jest antybiotykiem polienowym, który zaburza syntezę steroli w błonie komórkowej grzybów. Drożdżaki Candida albicans są wrażliwe na natamycynę.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Nie są znane.

Dotychczasowe dane nie wskazują, że produktu leczniczego nie można stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Długotrwałe stosowanie dużych dawek produktu leczniczego nie wywołuje miejscowych ani ogólnych objawów przedawkowania. Przypadkowe połknięcie zawartości całego opakowania nie wywołuje zwykle żadnych objawów, gdyż natamycyna nie wchłania się z przewodu pokarmowego.

Pimafucin - wskazania i zastosowanie

Pimafucin - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Nowa szansa dla pacjentów z ADHD
Nowe badania zaprezentowane na sesji Anxiety and Depression Association of America (ADAA) 2021 dają nadzieję na lepsze życie pacjentom z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) oraz z zespołem stresu pourazowego (PTSD).
Czy istnieje związek pomiędzy długością snu a fazami księżyca?
Badacze z University of Washington w Seattle zaobserwowali związek pomiędzy długością snu a fazami księżyca. Według profesora biologii Horacio de la Iglesia sen rozpoczyna się później i trwa krócej przez 3-5 nocy poprzedzających pełnię księżyca. Z kolei sen, kilka nocy przed fazą nowiu wydaje się być dłuższy. Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego na setce […]
Benzydamina i jej ciemne oblicze
Benzydamina znana jest ze swoich właściwości przeciwbólowych, przeciwzapalnych i miejscowo znieczulających. Choć świetnie sprawdza się w postaci tabletek na ból gardła lub roztworu do irygacji pochwy, samozwańczy chemicy znaleźli dla niej również inne — niebezpieczne — zastosowanie. Jakie skutki może wywołać benzydamina w nadmiernej ilości?
Endometrioza — objawy i leczenie
Endometrioza należy do chorób ginekologicznych. Chociaż występuje ona ze stosunkowo dużą częstością u kobiet, to jednak nadal nie ustalono dokładnych przyczyn rozwoju tej choroby. Charakteryzuje się ona występowaniem komórek błony śluzowej macicy, czyli endometrium poza jamą macicy. Endometrioza wiąże się z dolegliwościami bólowymi i jest częstą przyczyną niepłodności u kobiet.
Najlepszy kwas foliowy - Folik czy ActiFolin
Kwas foliowy to inaczej witamina B9 albo folacyna. Jest związkiem o niezwykle istotnym znaczeniu dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Niestety jego dostępność z pożywienia jest często ograniczana przez liczne interakcje ze składnikami pokarmu. Z tego powodu niedobór kwasu foliowego jest jedną z częstszych awitaminoz. W jakich lekach znajduje się kwas foliowy?
Szczepienia przeciwko WZW — co warto wiedzieć?
Wirusowe Zapalenie Wątroby to choroba, która nie zawsze daje jednoznaczne objawy. Czasami chory może zmagać się ze schorzeniem, nie zdając sobie sprawy z jego istnienia. W takim przypadku jest to szczególnie niebezpieczne, bo skutki WZW mogą sięgać nawet do potrzeby transplantacji organu. Z tego powodu lepiej przeciwdziałać chorobie poprzez przyjęcie szczepienia przeciwko WZW. Jednak, czy na wszystkie typy WZW istnieją szczepionki?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x