Uwagi:
Preparat przebadany dermatologicznie.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na kwas salicylowy lub pozostałe składniki kremu, ciąża, okres karmienia piersią, wiek poniżej 12 roku życia, niewydolność nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych zakażeń skóry. Nie stosować kremu na błony śluzowe, wargi, okolice moczowo-płciowe, do oczu i na skórę w okolicy oczu.
Działania niepożądane:
W przypadku zastosowania kremu na skórę uszkodzoną, podrażnioną, w stanie zapalnym lub posiadającą na swojej powierzchni zmiany zapalne w postaci grudek bądź krost może wystąpić pogorszenie stanu zapalnego z towarzyszącym świądem. W takim przypadku należy zaprzestać stosowania kremu.
Działanie i zastosowanie:
Nowoczesny preparat skutecznie zapobiegający nadmiernemu rogowaceniu skóry. Poprzez zwiększenie nawilżenia warstwy rogowej naskórka przyspiesza procesy regeneracji skóry w przebiegu wielu dermatoz, działa przeciwzapalnie. Dzięki zawartości kwasu salicylowego ułatwia oddzielanie się nawarstwionych rogowaceń naskórka. Mocznik zawarty w kremie silnie nawilża i zwiększa elastyczność warstwy rogowej naskórka. Panthenol działa kojąco, przeciwzapalnie w przypadkach podrażnień, niezależnie od przyczyny, a alantoina przyspiesza regenerację skóry chorobowo zmienionej, podrażnionej, biologicznie uszkodzonej. Krem zaleca się w przypadkach: rogowacenia okołomieszkowego, wyprysku w fazie nadmiernego łuszczenia, przewlekłej suchość skóry oraz jako środek przyspieszający regenerację skóry między okresami sterydoterapii zewnętrznej.
Skład:
Krem zawiera: 20% mocznika, 2 % kwasu salicylowego, panthenol i alantoinę.
Sposób stosowania:
Stosować 2x/dobę lub według wskazań lekarza. Nie stosować na duże powierzchnie skóry. Nie stosować przez okres dłuższy niż 10 dni.