fbpx

Peroxygel 3,0

Peroxygel 3,0 - ulotka informacyjna dla pacjenta

Odkażanie ran, otarć i zadrapań skóry.

1 g żelu zawiera 30 mg wodoru nadtlenku.

Stosować zewnętrznie, miejscowo. Nałożyć 0,5-1 cm żelu bezpośrednio na ranę lub uszkodzenie skóry. Po wyschnięciu żel tworzy delikatną błonę chroniącą uszkodzoną skórę. Produkt leczniczy ma właściwości termoodwracalne. W temperaturze poniżej 20°C i powyżej 45°C jest cieczą. Po zastosowaniu na skórę (temperatura ~36,6°C) przybiera postać żelu. Dzieci i młodzież: nie ma dostępnych danych.

Żel zawiera jako substancję czynną nadtlenek wodoru. Pod wpływem katalaz znajdujących się w tkankach zwierzęcych i wielu bakteriach, jest on rozkładany na wodę i aktywny tlen atomowy. Reakcja ta zachodzi szybko w obecności krwi, ropy lub tkanek martwiczych. Wydzielający się tlen tworzy pianę i usuwa drobnoustroje z miejsca odkażanego, niszczy komórki krwi wypływającej z rany oraz oczyszcza mechanicznie komórki odsłonięte wskutek uszkodzenia skóry ze szczątków uszkodzonej tkanki. Tlen in statu nascendi działa także odwaniająco, wybielająco i bakteriobójczo. W badaniach działania przeciw drobnoustrojom stwierdzono, że produkt leczniczy działa bakteriobójczo w ciągu 1 minuty na bakterie Gram(+) (Staphylococcus aureus) i Gram(-) (Pseudomonas aeruginoza). Produkt działa również grzybobójczo na grzyby Candida albicans i Aspergillus niger. Specyficzna postać żelowa zapobiega spływaniu nadtlenku wodoru z miejsca zastosowania dzięki wytwarzaniu delikatnej błony na powierzchni rany.

Nadwrażliwość na nadtlenek wodoru lub którykolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na błony śluzowe i do oczu.

Nie przeprowadzono badań interakcji. Nie należy stosować na tę samą powierzchnię skóry z innymi produktami leczniczymi.

Nie wiadomo, czy lek może powodować zagrożenie dla płodu u zwierząt, ponieważ nie przeprowadzono odpowiednich badań. Nie przeprowadzono też odpowiednio liczebnych, dobrze kontrolowanych obserwacji u człowieka.

Nie są znane objawy przedawkowania. W przypadku zastosowania większej dawki leku niż zalecana, należy usunąć nadmiar żelu.

Peroxygel 3,0 - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Naltrekson zmniejsza ryzyko hospitalizacji i śmierci pacjentów z problemem alkoholowym
Badacze przeanalizowali dane z ogólnokrajowych rejestrów dotyczące ponad 125 000 mieszkańców Szwecji ze zdiagnozowanymi zaburzeniami spowodowanymi używaniem alkoholu (alcohol use disorder, AUD). Wiek pacjentów mieścił się w zakresie od 16 do 64 lat. Analiza wyników Analiza wykazała, że terapia naltreksonem (pojedynczo lub w połączeniu z disulfiramem lub akamprozatem) wiązała się ze […]
Leki przeciwbólowe — czy nasze menu ma na nie wpływ?
Interakcje między lekami a żywnością są niedocenianie. Wielu z nas nie ma świadomości, czym takie wzajemne oddziaływania mogą skutkować. Częstokroć sceptycznie podchodzimy do problemu, póki nie zobaczymy namacalnego rezultatu. W przypadku leków przeciwbólowych o niego nie trudno — nasilony ból, który nie przechodzi po zażyciu tabletki to efekt, którego nie da się nie zauważyć. Jak nasze codziennie menu może wpływać na działanie leków przeciwbólowych?
Złoty środek na chrapanie - czy taki istnieje?
Chrapanie to uciążliwa dolegliwość nie tylko dla cierpiących na nią pacjentów. Znacznie utrudnia nocny odpoczynek osób spędzających noce z chrapiącymi. Jakie są przyczyny i konsekwencje zdrowotne chrapania? Jakie są realne szanse na całkowite usunięcie tych dolegliwości? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy do lektury artykułu. 
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x