Pasta cynkowa FP
Pasta cynkowa FP - ulotka informacyjna dla pacjenta
Pomocniczo w stanach zapalnych skóry, trądziku jako środek wysuszający.
Zinci oxidum (tlenek cynku).
Niewielką ilość pasty smarować 1-2x/dobę zmienione chorobowo miejsca na skórze. Preparat nakładać bezpośrednio ręką po uprzednim dokładnym umyciu dłoni. Czynność mycia powtórzyć po nałożeniu preparatu na chore miejsce na skórze. Preparat do użytku zewnętrznego.
Ściągające, słabe przeciwbakteryjne, wysuszające.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik pasty.
Nie stosować pasty w ostrych stanach zapalnych skóry, na otwarte rany lub nie zagojone, sączące miejsca na skórze i strupy.
Pasta cynkowa FP - wskazania i zastosowanie
Pasta cynkowa FP - zamienniki
Artykuły warte przeczytania #leki.pl
Według nowego badania beta-blokery, powszechnie stosowane w schorzeniach serca, mogą także obniżać ryzyko choroby zwyrodnieniowej stawów i związanego z nią bólu.
Enema jest wlewką doodbytniczą i służy do oczyszczania jelita grubego. Niewielka butelka z płynem zastąpiła nielubianą lewatywę, czyli wypełnienie jelita grubego dużą ilością mydlin. Składniki Enemy nie mają nic wspólnego z mydłem, dzięki temu wszystko przebiega bezboleśnie, nie szczypie i nie podrażnia śluzówki odbytu w trakcie i po zabiegu. Enema działa prawie natychmiast. Ostrożnie należy stosować u dzieci, a w przypadku kobiet w ciąży jedynie w szczególnych przypadkach.
Środki masowego przekazu pełne są ciekawych i pożytecznych treści. Jednak niestety obfitują również w kłamstwa. W dzisiejszym świecie ciężko odróżnić prawdę od fake newsów. W przypadku tematu szczepień problem ten jest jeszcze poważniejszy. W artykule postaram się nieco rozjaśnić ten kontrowersyjny temat.
Od wielu tygodni widać ogromne różnice w liczbie zgonów w związku z Covid-19 oraz zakażeń wirusem SARS-CoV-2 raportowanych od wtorku do soboty i tych, które Ministerstwo Zdrowia podaje w niedzielę i w poniedziałek. Zmiany sięgają niekiedy kilkuset procent, co świadczy, iż weekendowe statystyki od początku były obarczone grzechem niewiarygodności.
Ostatni rok dla większości z nas nie należał do łatwych. Sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że szybko musieliśmy przystosować się do nowych, nieznanych nam realiów, co zaburzyło nasz względny spokój. Zamknięcie wielu lokali usługowych i zakładów pracy, niejednokrotnie utrata źródła dochodu, brak możliwości kontaktu lub utrata bliskich osób przyczyniają się do zwiększonego spożycia środków uspokajających. Często są to preparaty z tych najsilniejszych grup i dostępnych jedynie na receptę. Należy pamiętać, że ich nierozsądne stosowanie może doprowadzić do wielu niebezpiecznych zmian w organizmie.
Nowe badania zaprezentowane na sesji Anxiety and Depression Association of America (ADAA) 2021 dają nadzieję na lepsze życie pacjentom z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) oraz z zespołem stresu pourazowego (PTSD).