Cynk i selen są niezbędnymi mikroelementami potrzebnymi do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Biorą udział w wielu procesach zachodzących w komórkach. Ich niedobór może skutkować zachwianiem równowagi i zaburzeniami prawidłowego funkcjonowania ustroju, w tym zmniejszeniem efektywności działania układu odpornościowego.
Parodium
Parodium - ulotka informacyjna dla pacjenta
Żel łagodzący do wrażliwych dziąseł zawiera wyciąg z korzeni rabarbaru i chlorheksydynę. Łagodzi podrażnione dziąsła. Zapobiega odbudowie płytki bakteryjnej i odświeża oddech. Postać żelu ułatwia jego przyleganie po nałożeniu na wrażliwe dziąsła. Wyrób do higieny jamy ustnej i wrażliwych dziąseł. Żel nanosić bezpośrednio na dziąsła za pomocą palca lub aplikatora. Nie płukać. Stosować 3x/dobę. Nie połykać. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Stosowanie żelu nie zastępuje mycia zębów po każdym posiłku.
Artykuły warte przeczytania #leki.pl
Rywaroksaban znany pod nazwą handlową Xarelto został przebadany, aby sprawdzić skuteczność i bezpieczeństwo jego podawania w profilaktyce powikłań zakrzepowych u dzieci. Badanie było prowadzone u dzieci z wrodzoną wadą serca, które przeszły zabieg Fontana. Jego skuteczność porównano ze stosowaną dotychczas aspiryną.
Ból gardła w ciąży, to często symptop rozwijającego się przeziębienia. Jeśli do tego objawu dołączy również gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe, silny katar i kaszel - należy koniecznie skonsultować się z lekarzem, w celu dobrania odpowiedniego leczenia.
Wyniki badania II fazy sugerują korzystny wpływ sargramostimu na leczenie łagodnej i umiarkowanej fazy choroby Alzheimera. Preparat Leukine znacząco zmniejszał poziom biomarkerów neurodegradacji i poprawiał funkcje poznawcze.
Polipragmazja to równoczesne stosowanie wielu leków. Jej najczęstszą przyczyną jest leczenie różnych schorzeń pacjenta przez różnych lekarzy. Często poszczególni specjaliści nie mają świadomości, jakie inne leki przyjmuje ich pacjent. Niestety, kończy się to tym, że terapia nie jest dobrze kontrolowana i dopasowana. Swoją cegiełkę dokładają również sami pacjenci, którzy nierzadko przyjmują dodatkowo leki lub suplementy wydawane bez recepty. Czy polipragmazja może być groźna? Jak można jej uniknąć?
Ganglion to guzek występujący najczęściej w okolicy nadgarstka. Po wyprostowaniu ręki może być on niewidoczny, ale zaniedbany i nieleczony może doprowadzić nawet do ograniczenia ruchomości stawu i bezwładu mięśni. Nawet leczony potrafi jednak nawracać. Co w takim razie można z nim zrobić? Czym smarować? Czy są jakieś skuteczne metody, aby pozbyć się go raz na zawsze?