fbpx

Oculosan

Oculosan - ulotka informacyjna dla pacjenta

Krótkotrwałe leczenie zaczerwienienia i niespecyficznego podrażnienia oczu.

1 ml kropli do oczu zawiera 0,2 mg siarczanu cynku i 0,05 mg azotanu nafazoliny.

Produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez kontroli lekarskiej. Dorośli: 3-4x/dobę po 1 kropli do worka spojówkowego. Bezpośrednio po zakropleniu leku butelkę należy zamknąć. Po zakropleniu zaleca się delikatne uciśnięcie palcem kącika oka przez 1-2 min. Może to ograniczyć wystąpienie ogólnoustrojowych działań niepożądanych. Dzieci.Produktu leczniczego nie należy stosować u dzieci.

Siarczan cynku wykazuje działanie ściągające i lekko antyseptyczne. Nafazolina powoduje zwężenie naczyń krwionośnych i łagodzi zapalne podrażnienia i obrzęk spojówki poprzez bezpośrednie wiązanie się z receptorami w mięśniach gładkich naczyń. Działanie przeciwzapalne wzmacnia wyciąg z roślin gatunku Euphrasia (świetlik lekarski) i Hamamelis (oczar).

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Zespół suchego oka, zwłaszcza suche zapalenie rogówki i siatkówki (zespół Sjogrena). Jaskra z wąskim kątem przesączania. Stosowanie środków przeciwhistaminowych jest przeciwwskazane u pacjentów przyjmujących inhibitory MAO. Ciąża i karmienie piersią. Nie stosować u dzieci.

Nie należy stosować produktów leczniczych zawierających nafazolinę u pacjentów leczonych inhibitorami MAO do 10 dni po zastosowaniu ostatniej dawki inhibitora MAO. Jednoczesne stosowanie nafazoliny z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi może nasilać ich działanie. Dotychczas brak doniesień o interakcjach produktu leczniczego z innymi lekami.

Brak kontrolowanych badań na zwierzętach oraz u kobiet w ciąży. Stosowanie produktu leczniczego w okresie ciąży jest przeciwwskazane. Brak danych dotyczących stosowania produktu u kobiet karmiących piersią. Stosowanie produktu leczniczego w okresie laktacji jest przeciwwskazane.

Po przypadkowym zażyciu doustnym mogą wystąpić następujące objawy: zawroty i bóle głowy, nudności, nerwowość, osłabienie, zaburzenia rytmu serca, bladość, pocenie się, rozszerzenie źrenic, zwiększone ciśnienie krwi, senność oraz obniżenie temperatury ciała. U niemowląt może wystąpić bradykardia, a nawet śpiączka. Jeśli pacjent nie stracił świadomości, nie utracił odruchu gardłowego i nie ma drgawek, należy wywołać wymioty. Jeżeli wywołanie wymiotów nie jest możliwe, zaleca się przeprowadzenie zabiegu płukania żołądka.

Oculosan - wskazania i zastosowanie

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Ból gardła a karmienie piersią. Jakie leki można stosować?
Ból gardła zazwyczaj jest jednym z objawów przeziębienia i infekcji wirusowych. Choć silny ból niejednokrotnie utrudnia swobodne przełykanie śliny czy jedzenia, to zazwyczaj nie zagraża w istotnym stopniu naszemu zdrowiu. Na rynku istnieje wiele leków, głównie do stosowania miejscowego, łagodzących ból gardła. Sytuacja wygląda zgoła inaczej, gdy na ból gardła cierpi kobieta karmiąca piersią. Jakie leki są wówczas dla niej bezpieczne?
Hydrokortyzon-zastosowanie, środki ostrożności i preparaty
Na pewno znasz maść z hydrokortyzonem. Lekarz zalecił, gdy dostałeś wysypki i bardzo swędziła. A pamiętasz, jak po maści z hydrokortyzonem szybko zniknęły Twojemu dziecku bąble po komarach? Teraz czas, abyś się upewnił czy prawidłowo używasz hydrokortyzonu w maści i czy można go stosować u dzieci? A czy wiesz, że hydrokortyzon jest sterydową maścią i kupisz ją bez recepty?
Jak radzić sobie ze zgagą w ciąży?
Jak radzić sobie ze zgagą w ciąży, to problem zdecydowanej większości przyszłych mam. Stosowanie leków w ciąży, budzi obawy o zdrowie dziecka. Panuje przekonanie, że szkodliwe wszystkie leki. Nie jest ono jednak słuszne. Leki mają określony status bezpieczeństwa i właściwie stosowane, nie muszą być niebezpieczne.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x