fbpx

Nutrison Protein Plus

Nutrison Protein Plus - ulotka informacyjna dla pacjenta

Do postępowania dietetycznego w przypadku niedożywienia związanego z chorobą, szczególnie u pacjentów ze zwiększonym zapotrzebowaniem na białko, w przypadkach takich jak: urazy wielonarzadowe; okres pooperacyjny przebiegający z hiperkatabolizmem; choroby nowotworowe; oparzenia; niewydolność oddechowa lub niewydolność układu krążenia; infekcje o ciężkim przebiegu.

Produkt gotowy do użycia. Podawać przez zgłębnik lub stomię w połączeniu z zestawem do żywienia dojelitowego. 1500-2000 ml diety pokrywa dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze.

Dieta kompletna pod względem odżywczym, gotowa do użycia, bezresztkowa, zawierająca białko (roślinne i białka mleka) i DHA/EPA, przeznaczona do stosowania przez zgłębnik. Jest pełnowartościowym preparatem żywieniowym do podaży przez zgłębnik (1 kcal/1 ml). Wysoka zawartość białka niezbędna pacjentom w ciężkim stanie. Źródłem białka jest kazeina. Zawiera wyłącznie tłuszcze LCT. Źródłem węglowodanów są maltodekstryny. Wysoka zawartość pierwiastków śladowych i witamin. Bezresztkowa. Bezglutenowa. Klinicznie wolna od laktozy.

Nie stosować u niemowląt. Stosować ostrożnie u dzieci w wieku 1-6 lat. Nie stosować u pacjentów z galaktozemią. Nie stosować u pacjentów z alergią na białko mleka krowiego. Tylko do stosowania drogą przewodu pokarmowego. Produkt odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia.

Nutrison Protein Plus - wskazania i zastosowanie

Nutrison Protein Plus - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Lifestyle drugs — leki związane ze stylem życia
Poprawa jakości życia pacjenta oraz jego subiektywnej oceny odnośnie samopoczucia i zdrowia od zawsze była głównym przedmiotem zainteresowania medycyny i farmacji. Rozwój tych dziedzin przyczynił się do odkrycia szeregu nowych substancji leczniczych, z których obecnie korzystamy. Wielu z nas poszukuje odpowiedzi na każdy błahy problem zdrowotny w pigułce, a sam „styl życia” stał się przedmiotem opieki medycznej.
5 faktów o metforminie
Metformina jest bez wątpienia jednym z najważniejszych leków stosowanych w terapii cukrzycy typu 2. Jest ona włączana jako tzw. lek z wyboru, czyli w pierwszej kolejności, gdy tylko okaże się, że dieta i wysiłek fizyczny nie przynoszą spodziewanych rezultatów. U pacjentów podawana jest doustnie, w dawce maksymalnej do 3 g na dobę. Może być stosowana w monoterapii (czyli jako jedyny lek), oraz w skojarzeniu z insuliną lub analogiem GLP-1. 
5 aromatycznych roślin leczniczych z Twojej kuchni
Świeże zioła w doniczkach pozwalają wyczarować w kuchni niezwykle aromatyczne dania. Dodatkowo stanowią ozdobę kuchennych blatów i pięknie pachną. Kolejną ich zaletą są właściwości lecznicze — to prawdziwa skarbnica naturalnych związków biologicznie czynnych. Oto 5 popularnych roślin z doniczkowych upraw, które mają zastosowanie także w medycynie.
Leki oryginalne, zamienniki, odpowiedniki — o co w tym chodzi?
Niektórzy pacjenci uważają, że lekiem oryginalnym jest zawsze ten, który lekarz przepisał na recepcie. Często boją się zamienników. Inni natomiast proszą w aptece o najtańsze odpowiedniki, biorąc różne preparaty w krótkim czasie. Przyjrzyjmy się zatem, co kryje się pod tymi pojęciami? Kto podejmuje lepszy wybór?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x